Nie żyje znany filmowiec i ojciec Roberta Downeya Jr. Robert Downey Senior miał 85 lat

08.07.2021 10:37
Nie żyje znany filmowiec i ojciec Roberta Downeya Jr. Robert Downey Senior miał 85 lat Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Nie żyje Robert Downey Sr. Był niezależnym filmowcem i aktorem, który występował m.in. w "Boogie Nights" i "Magnolii". Prywatnie był natomiast ojciem Roberta Downeya Jr., który pożegnał go wzruszającym wpisem.

Nie żyje ojciec Roberta Downeya Jr. Miał 85 lat

Robert Downey Sr., niezależny filmowiec, który na przestrzeni trwającej pół wieku kariery zajmował się pisaniem scenariuszy, reżyserią, montażem i aktorstwem, zmarł w środę 7 lipca 2021 roku, niedługo po swoich 85. urodzinach. Informację o jego śmierci potwierdził syn - hollywoodzki gwiazdor Robert Downey Jr. 

Polecamy

Sławę przyniósł mu jego w pełni autorski, satyryczny obraz nowojorskiej agencji reklamowej "Putney Swope" (1969), w którym jedną z ról zagrała Elżbieta Czyżewska. Rok później zrealizował odważny film "Pound", w którym ludzie wcielali się w psy ze schroniska. W produkcji tej debiutował 5-letni Robert Downey Jr. - dzieciak zagrał szczeniaczka.

W latach 60. zaczął również karierę aktorską. Zagrał m.in. w swojej produkcji "No More Excuses" (1968). Do najsłynniejszych filmów z jego udziałem należą "Żyć i umrzeć w Los Angeles" (1985), "Ruchomy cel" (1988), "Boogie Nights" (1997), "Magnolia" (1999) i "Family Man" (2000).

Polecamy

Informację o śmierci Roberta Downeya Sr. potwierdził jego syn, Robert Downey Jr. Hollywoodzki gwiazdor opublikował zdjęcie ojca na Instagramie, dodając do niego bardzo ładny wpis:

RIP Bob D. Sr. 1936-2021... Zeszłej nocy tata zmarł spokojnie we śnie po latach znoszenia siejącej zniszczenie choroby Parkinsona. Był prawdziwie niezależnym filmowcem i przez cały czas pozostawał niezwykle optymistyczny. Według obliczeń mojej macochy byli szczęśliwym małżeństwem przez nieco ponad 2000 lat. Rosemary Rogers-Downey, jesteś świętą, a nasze myśli i modlitwy są z tobą.
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.