Robert Downey Jr miał już dosyć grania w MCU: "zrobiłem wszystko, co mogłem"

14.12.2020 11:35
Robert Downey Jr miał już dosyć grania w MCU: "zrobiłem wszystko, co mogłem" Fot. face to face/Reporter/East News

Przynajmniej sam tak stwierdził w nowym wywiadzie, mówiąc przy okazji, że granie Tony'ego Starka/Iron Mana było trudne i wymagało od niego "głębokich poszukiwań". To jednak było kreatywnie satysfakcjonujące. 

RDJ "zrobił wszystko, co mógł" z postacią Iron Mana

Po 11 latach grania w Marvel Cinematic Universe, Robert Downey Jr stwierdził, że "zrobił wszystko, co mógł" z postacią Iron Mana. Aktor oczywiście stał się de facto twarzą całego MCU w 2008 roku, kiedy to na ekranach kin zagościł "Iron Man" w reżyserii Jona Favreau. W trakcie kolejnej dekady, aktor pojawił się w 10 filmach z serii, kończąc swoją przygodę wraz z bohaterską śmiercią Iron Mana w "Avengers: Endgame".

Polecamy

Przez tyle lat nawet najbardziej satysfakcjonująca praca na świecie może człowieka znudzić albo po prostu zmęczyć. RDJ niejako podsumował swoją przygodę z MCU, stwierdzając, że ta była "kreatywnie satysfakcjonująca" w rozmowie z Hindustan Times:

Granie Tony'ego/Iron Mana było trudne i naprawdę musiałem mocno patrzeć w głąb siebie. Miałem niesamowitą przygodę, która przez 10 lat był dla mnie kreatywnie satysfakcjonująca.

Aktor został też zapytany o to, czy rozstanie się z postacią Tony'ego Starka po 10 latach było dla niego trudne. Po odpowiedzi można wnioskować, że raczej nie, a RDJ chyba sam oczekiwał już końca tej przygody:

Zrobiłem wszystko, co mogłem z tą postacią i teraz czas na coś nowego. Jestem facetem w średnim wieku i patrzę na ostatnie 9 filmów, myśląc "to jest część podróży, a każda ma jakiś koniec". Jestem szczęśliwy i wdzięczny, że skończyłem, tak jak skończyłem. 
Polecamy

Downey wierzy również w ewolucję jako artysta. Jak sam stwierdził:

Miałem niesamowite 10 lat pracy z Marvelem, co mnie rozwinęło. Mam teraz dużo większe ambicje, by tworzyć rzeczy, których nie robiłem wcześniej. Ewolucja to klucz - najgorsze, co możesz robić, to doprowadzić do stagnacji. Chcę być dobrym mężem, ojcem i obywatelem, więc byłbym nieodpowiedzialny, gdybym nie przygotowywał się do tej ogromnej zmiany, którą było skończenie z tymi filmami. 

RDJ-a mogliśmy obejrzeć niedawno w filmie "Doktor Dollitle". Aktor pracował też przy "Sherlocku Holmesie 3", jednak projekt nadal jest odsuwany w czasie i jego data premiery nie jest znana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.