Niebawem powstanie film „Ms. Marvel”. Kiedy zobaczymy produkcję o superbohaterce-muzłumance?

Sergiusz Kurczuk
14.05.2018 14:04
13 Fot. okładka Ms. Marvel vol. 3 #13

Kevin Feige potwierdza, że w przyszłości na dużym ekranie zobaczymy Ms. Marvel. Młoda superbohaterka ma dostać własny film. 

Marvel Studios w końcu otwiera się na bardziej niszowych superbohaterów, którzy wśród fanów komiksów cieszą się dużym powodzeniem. Jak widać, ekipa Kevina Feige'a potrzebowała na to 10 lat. W pierwszych Trzech Fazach MCU wprowadzono ikoniczne postacie znane większości osób chociaż trochę interesujących się kulturą popularną. Kapitan Ameryka, Thor, Iron Man, Spider-Man, Hulk, Ant-Man czy Black Widow to już dla wielu widzów oczywistość. Kiedy Marvel Studios utwierdziło swoją pozycję, wzięto się za mniej znane postacie. Jedną z nich ma być Ms. Marvel. 

Ms. Marvel w MCU?

Kiedy szefowie studia ogłosili, że na ekrany kin zmierza Captain Marvel, pojawiły się pytania o jej nastoletnią zastępczynię. W komiksach Carol Danvers przez wiele lat posługiwała się pseudonimem Ms. Marvel. Kiedy została Captain Marvel, jej przydomek przybrała Kamala Khan - dziewczyna, której rodzice pochodzili z Pakistanu. Od zawsze była wielką fanką superbohaterów, a kiedy odkryła, że ma super moce, nie mogła się powstrzymać i sama założyła krzykliwy kostium. Komiks o solowych przygodach młodej bohaterki zyskał wielką popularność, więc fani Ms. Marvel czekali na film, albo chociaż serial z Kamalą w roli głównej.

2 Fot. foto: kadr komiksu Ms. Marvel vol. 3 #2

Wygląda na to, że się doczekali. Bohaterka, która zadebiutowała w komiksowym uniwersum w roku 2014, niebawem trafi na duży ekran. Tak przynajmniej wynika ze słów Kevina Faige'a. Szef Marvel Studios potwierdził pracę nad filmem „Ms. Marvel” w jednym z wywiadów. 

Teraz robimy „Captain Marvel”. Kręcimy ten film z Brie Larson. Ms. Marvel, która jest kolejną postacią z komiksów, muzułmańska bohaterka, zainspirowana przez Captain Marvel, zdecydowanie jest w fazie przygotowań. Mamy plany na nią, kiedy już wprowadzimy do MCU Captain Marvel. 

Fani są zachwyceni. Marvel Studios postanowiło położyć nacisk na dywersyfikację postaci. Muzułmańska część widowni będzie mogła znaleźć postać, z którą w pełni się utożsami. Prawdopodobnie na fakt, że powstanie „Ms. Marvel” miał wpływ wynik kasowy produkcji „Black Panther”. 

Na razie nie wiadomo, kiedy „Ms. Marvel” trafi do kin. Póki co musimy poczekać na premierę „Captain Marvel”, którą zapowiedziano na marzec 2019 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.