Nigdy nieopublikowana usunięta scena z "Super Mario Bros." przypomina, jakim koszmarem był ten film

20.08.2019 09:50
Super Mario Bros.|undefined Fot. kadr z filmu Super Mario Bros.

Do sieci trafiła nigdy nieprezentowana usunięta scena z filmu "Super Mario Bros.". Fani będą zachwyceni. Cała reszta widzów zgorszona jakością produkcji.

Seria gier o sympatycznym hydrauliku Mario w 1993 roku doczekała się kinowej adaptacji. Po 26 latach od premiery w sieci pojawiła się usunięta scena z filmu, która do tej pory nie ujrzała światła dziennego. Trwający kilka minut niewykorzystany fragment produkcji przypomina, jak kiepskim tytułem był "Super Mario Bros.".

"Super Mario Bros." - usunięta scena z filmu

Kiedy film "Super Mario Bros." trafił na kinowe ekrany krytycy i większość widzów byli zgodni - produkcja to prawdziwy koszmar. Po latach pojawiła się jednak grupa wiernych fanów tego tytułu. Jej przedstawiciele otoczyli "Super Mario Bros." kultem. Trzeba przyznać, że coś w tym jest, szczególnie biorąc pod uwagę sentyment za latami 90. i dziwaczność tej produkcji, która z dzisiejszej perspektywy jest tak zła, że aż dobra.

Najwierniejszym z fanów "Super Mario Bros." udało się wygrzebać nigdy nieprezentowaną światu usuniętą scenę, która finalnie nie weszła do kinowej wersji. Materiał znajdował się na kasecie VHS należącej do producenta filmu Rolanda Joffé. Taśma trafiła na aukcję w serwisie eBay. Fani wygrali licytację i postanowili udostępnić dwuminutowe nagranie w sieci, żeby każdy miał okazję zobaczyć dodatkowy fragment filmu, poszerzający jedną ze scen. Oto jak się prezentuje:

Materiał pojawił się na kanale YouTube SMB Movie i został opatrzony odpowiednim komentarzem. Internetowy twórca nie tylko opisał, kiedy rozgrywa się usunięta scena i jak wpływa na całą fabułę filmu, ale zarysował również jej kontekst kulturowy.

Przeczytaj także

W niewykorzystanym materiale widzimy jak Mario i Luigi zostają wezwani do interwencji hydraulicznej, ale na ich drodze stają ich przeciwnicy - Doug i Mike. Dochodzi do konfrontacji bohaterów. W kinowej wersji filmu protagoniści nie dojeżdżają na miejsce i spotykają swoich rywali w zupełnie innej sytuacji.

Reżyserem "Super Mario Bros." są Rocky Morton i Annabel Jankel. w rolach głównych wystąpili Bob Hoskins oraz John Leguizamo. Fani mają nadzieję, że niebawem film ukaże się w odnowionej wersji na Blu-ray, a wśród dodatków pojawi się odrestaurowana odnaleziona usunięta scena.

Zobacz też: Nie żyje pierwowzór Mario z gier Nintendo 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.