Nie żyje pierwowzór Mario z gier Nintendo

Sergiusz Kurczuk
05.11.2018 11:49
Nie żyje pierwowzór Mario z gier Nintendo Fot. Super Mario Odyssey

Pod koniec października 2018 roku odszedł Mario Segale - pierwowzór hydraulika Mario z gier wideo firmy Nintendo. Mężczyzna miał 84 lata.

Być może zwykłemu zjadaczowi nazwisko Mario A. Segale mówi nie wiele, ale bez niego zupełnie inaczej potoczyłby się historia gier wideo. Biznesmen był pierwowzorem słynnego hydraulika z gier Nintendo. Jak donosi New York Times, 84-letni mężczyzna zmarł 27 października 2018 roku. Nie podano przyczyny zgonu przedsiębiorcy.

Jak Mario A. Segale stał się pierwowzorem hydraulika z gier Nintendo?

Pierwsza gra, w której zadebiutował Mario, był "Donkey Kong" z 1981 roku. Twórcą postaci był Shigeru Miyamoto. Początkowo wąsaty bohater nazywał się po prostu Jumpman, ale kiedy pojawił się pomysł na stworzenie osobnej gry z jego udziałem, twórcy postanowili nadać mu lepsze imię. Traf chciał, że magazynem do przechowywania produktów Nintendo w Stanach Zjednoczonych, był obiekt należący do Segale. W tym czasie doszło do sporu pomiędzy biznesmenem a ówczesnym prezesem Nintendo Minoru Arakawą. To wydarzenie było inspiracją do nadania bohaterowi nowej gry imienia po właścicielu magazynu.

Co prawda Mario A. Segale nie przypominał z wyglądu wąsatego bohatera gier wideo, ale to między innymi dzięki niemu Mario stał się jedną z najsłynniejszych postaci cyfrowej rozrywki. Hydraulik od 1981 roku nie stracił na popularności, czego dowodem jest kolejna gra z jego udziałem, która czeka na premierę. Mowa o "Super Smash Bros. Ultimate" - produkcji na konsolę Nintendo Switch. Tytuł trafi na sklepowe półki już 7 grudnia 2018 roku.

Dzięki słynnemu bohaterowi gier Mario A. Segale pozostanie zapamiętany na zawsze.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.