O co chodzi w scenach po napisach w filmie "Kapitan Marvel"?

Sergiusz Kurczuk
06.03.2019 15:30
Brie Larson (Kapitan Marvel)|undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

W filmie "Kapitan Marvel" pojawiają się aż dwie sceny po napisach. Obie są powiązane z serią "Avengers". Czy odnoszą się do nadchodzącej produkcji "Avengers: Endgame"?

UWAGA! Ten artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

"Kapitan Marvel" to najnowszy tytuł ze stajni Marvel Studios. Jest nie tylko pierwszą produkcją MCU o superbohaterce, prequelem całego kinowego uniwersum, ale również poniekąd preludium do nadchodzącego wielkimi krokami filmu "Avengers: Endgame". Wszystko za sprawą jednej ze scen po napisach. Co twórcy ukryli po liście płac w "Kapitan Marvel"?

"Kapitan Marvel" - sceny po napisach mają związek z "Avengers"?

Świat oczekiwał premiery "Kapitan Marvel" nie tylko ze względu na pierwszą solową produkcję Marvel Studios poświęconą superbohaterce. Wielu fanów miało nadzieję, że w produkcji reżyserowanej przez Annę Boden i Ryana Flecka pojawi się jakaś informacja dotycząca 4. części "Avengers". Film "Infinity War" zakończył się cliffhangerem w postaci zwycięstwa Thanosa. Szalonemu Tytanowi udało się wymazać z istnienia połowę populacji wszechświata. W obliczu zagrożenia Nick Fury zdecydował się wezwać Kapitan Marvel

Przeczytaj także

W filmie opowiadającym o bohaterce nie widzimy zbyt wielu bezpośrednich nawiązań do 4. części "Avengers". Dowiadujemy się, jak Nick Fury wszedł w posiadanie kosmicznego pagera, za pomocą którego wysłał wiadomość do Carol Danvers oraz poznajemy losy Tesseractu przed wydarzeniami z 1. części "Avengers". Niespodzianka czeka jednak na samym końcu filmu. 

Pierwsza scena po napisach rozgrywa się w bazie Avengers. Kapitan Ameryka i Black Widow z przerażeniem obserwują dane dotyczące katastrofy dokonanej przez Thanosa. Na ich oczach cyfry odnoszące się do napisu "Zaginieni" rosną w zastraszającym tempie. Rozmowę przerywa War Machine, który oznajmia, że pager Nicka Fury'ego przestał nadawać sygnał. Do grupy dołącza Bruce Banner. Cała czwórka zastanawia się kim jest tajemnicza osoba, która powinna odebrać sygnał. Natasha mówi, że chciałby ją poznać, odwraca się i nagle zauważa, że wewnątrz stoi Kapitan Marvel, pytająca o Fury'ego i gotowa do akcji.

Kapitan Marvel Fot. foto: kadr z filmu Kapitan Marvel

Pod koniec filmu Carol zmodyfikowała pager agenta S.H.I.E.L.D. i wręczyła go mu, oznajmiając, że może ją wezwać tylko wtedy, kiedy naprawdę zrobi się gorąco. Jak wynika ze sceny po napisach, członkowie Avengers znaleźli urządzenie w kupce popiołu, która została po Furym i postanowili nadawać sygnał tak długo, aż przybędzie osoba, wzywana przez byłego agenta tajnej organizacji. Oznacza to, że Kapitan Marvel pojawi się w "Endgame" dość szybko. Prawdopodobnie będzie odpowiedzialna za przeniesienie grupy do Quantum Realm, a może nawet cofnie Avengers w czasie, by w ten sposób zapobiec wydarzeniom z "Infinity War".

Druga scena po napisach pełni rolę humorystyczną, ale również jest powiązana z "Avengers". W trakcie filmu "Kapitan Marvel" okazuje się, że mentorka Carol imieniem Mar-Vell ma na orbicie ziemskiej ukryte laboratorium. Znajduje się w nim źródło, które zasiliło silnik naddźwiękowy, nad którym pracowała Mar-Vell. Kiedy Bohaterowie docierają do bazy, okazuje się, że źródłem jest Tesseract - jeden z Kamieni Nieskończoności, za pomocą którego Loki sprowadził na Ziemię rasę Chitauri. Po pokonaniu wrogów Danvers powierza Tesseract Fury'emu i nakazuje mu go ukryć. Z pomocą przychodzi kot imieniem Goose, który w rzeczywistości jest kosmitą z rasy Flerken. Goose połyka Kamień za pomocą macek ukrytych w paszczy.

Kapitan Marvel Fot. foto: kadr z filmu Kapitan Marvel

Druga scena rozgrywa się w gabinecie Fury'ego. Nagle na biurko wskakuje Goose, który zaczyna wymiotować, jak to koty mają w zwyczaju. Jednak zamiast przysłowiowego kłaczka, na blacie ląduje zaśliniony Tesseract. Właśnie w ten sposób artefakt wszedł w posiadanie agentów tajnej organizacji. 

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

21. film Marvel Studios trafi do kin już 8 marca 2019 roku. Data jest nie przypadkowa, bo właśnie w tedy wypada Dzień Kobiet. Kilka tygodni później, bo 25 kwietnia 2019 na dużych ekranach zadebiutuje "Avengers: Endgame", w którym ponownie zobaczymy w akcji Kapitan Marvel. 

>>Zobacz też: Czy w "Kapitan Marvel 2" pojawi się pierwsza muzułmańska superbohaterka?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.