Oscary 2020: Oto 20 filmów, które powalczą o statuetkę za efekty specjalne

04.12.2019 10:51
Foto: materiały prasowe Disney|undefined Fot. materiały prasowe Disney

Oscary 2020 coraz bliżej. Akademia Filmowa wyłoniła 20 filmów, które wezmą udział w wyścigu po statuetkę w kategorii najlepsze efekty specjalne.

10 lutego 2020 roku odbędzie się 92. ceremonia wręczenia Oscarów. Oficjalne nominacje zostaną ogłoszone w połowie stycznia. Już dziś poznaliśmy jednak listę filmów, które mają szansę powalczyć o statuetkę w kategorii najlepsze efekty specjalne.

Oscary 2020 - lista filmów, które powalczą o statuetkę za efekty specjalne

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listę dwudziestu filmów, które mają szansę otrzymać nominację do Oscara za efekty specjalne. Prezentuje się ona następująco:

W ciągu najbliższych tygodni Akademia przyjrzy się dokładniej powyższym tytułom i wyłoni spośród nich dziesięć, które przejdą do następnego etapu.

Przeczytaj także

Walka o statuetki będzie w 2020 roku naprawdę zacięta. W ciągu ostatnich miesięcy ukazało się wiele tytułów godnych Oscara. Do grona faworytów zaliczają się "Once Upon a Time in Hollywood", "Irlandczyk", "Joker", "A Beautiful Day in the Neighborhood", "Historia małżeńska" i "Parasite". O statuetkę za najlepszy film nieanglojęzyczny ma również szansę powalczyć polski reprezentant - "Boże Ciało", Jana Komasy

Zobacz też: Oscary 2020: "Boże ciało" kontra długa lista rywali. Czy polski film ma szansę na prestiżową nagrodę?

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.