Ostatni film z Chadwicka Bosemana powalczy o Oscara. Czy aktor dostanie pośmiertną nagrodę?

23.10.2020 08:55
Chadwick Boseman|undefined Fot. Invision/Invision/East News

Netflix zaprezentuje niedługo film "Ma Rainey: Matka bluesa", którym pośmiertnie wystąpi Chadwick Boseman. Produkcja zostanie zgłoszona jako kandydat do Oscara."Ma Rainey: Matka bluesa",

Koniec sierpnia 2020 roku był szokiem dla fanów Chadwicka Bosemana. Aktor zmarł nagle w wieku 43 lat. Okazało się, że przez lata zmagał się z nowotworem. Ostatnią rolą gwiazdora był występ w nadchodzącym filmie platformy Netflix "Ma Rainey: Matka bluesa". Produkcja zostanie wystawiona jako kandydat do Oscarów 2021.

"Ma Rainey: Matka bluesa" - Chadwick Boseman dostanie pośmiertnego Oscara?

Chociaż odtwórcy postaci Black Panthera już nie ma, jego fani będą mogli zobaczyć jego pośmiertny występ dzięki "Ma Rainey: Matka bluesa". Boseman wcielił się w nim w jedną z głównych postaci - Levee'a.

Przeczytaj także

Jak podje Variety, twórcy filmu mają nadzieję, że Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przychyli się do kandydatury nadchodząc biografii uznanej artystki i Boseman dostanie nominację w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy. Na razie na decyzję ekspertów z Hollywood musimy jeszcze poczekać, ale niewykluczone, że gwiazdor Marvela zostanie uhonorowany pośmiertnym Oscarem. W ponad 90-letniej historii przyznawania nagród nominowano jedynie sześciu nieżyjących aktorów.

Przeczytaj także

Akcja nadchodzącej produkcji rozgrywa się w latach 20. XX wieku w Chicago. Oparty na faktach film opowiada o życiu i twórczości Gertrude "Ma" Rainey - jednej z pierwszych w historii USA afroamerykańskich wokalistek bluesowych. Piosenkarka był również znana pod pseudonimem "Mother of the Blues", czyli "Matka bluesa".

 

"Ma Rainey’s Black Bottom" - kiedy premiera na Netflix?

W tytułową bohaterkę filmu George'a C. Wolfe'a wcieliła się Viola Davies, która ma na swoim koncie Oscara za rolę w filmie "Płoty". Oprócz pośmiertnej roli Bosemana, który zagrał Levee'a w "Ma Rainey’s Black Bottom" zobaczymy również Glynna Turmana, Colmana Domingo, Michaela Pottsa, Taylour Page, Jonny'ego Coyne'a, Jeremy'ego Shamosa i Dusana Browna. Tytuł trafi na Netflix 18 grudnia 2020 roku.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Gillian Anderson w roli Margaret Thatcher i Emma Corrin jako księżna Diana. Zobacz pierwsze zdjęcia z nowego sezonu "The Crown"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.