"Ma Rainey: Matka Bluesa": Chadwick Boseman w swojej ostatniej roli. Zobacz zwiastun filmu

20.10.2020 14:54
Chadwick Boseman ostatnia rola|undefined Fot. . David Lee / Netflix

Chadwick Boseman, gwiazdor znany z roli Black Panthera w MCU, zmarł przedwcześnie w sierpniu 2020 roku. Netflix zaprezentował właśnie zwiastun filmu "Ma Rainey: Matka bluesa", w którym zagrał swoją ostatnią rolę przed śmiercią.  

Chadwick Boseman w roli Black Panthera podbił kina na całym świecie. To właśnie m.in. dzięki jego talentowi i charyzmie solowy film króla Wakandy brał udział w wyścigu o Oscary jako pierwszy w historii film superbohaterski nominowany w kategorii "Najlepszy Film". Kiedy wydawało się, że wszystkie drzwi w Hollywood stoją przed nim otworem, a prawdziwa kariera dopiero ma się rozpocząć, Chadwick Boseman zmarł na raka. Zanim to jednak nastąpiło, aktor zdążył wystąpić jeszcze w filmie "Ma Rainey: Matka bluesa", którego zwiastun pojawił się dziś w sieci.

 

Chadwick Boseman w ostatnim filmie Fot. materiały prasowe Netflix

"Ma Rainey: Matka bluesa" - zwiastun ostatniego filmu z udziałem Chadwicka Bosemana

Film "Ma Rainey: Matka bluesa" to adaptacja sztuki Augusta Wilsona - dwukrotnego laureata nagrody Pulitzera. Jego akcja toczy się w latach 20. w Chicago i opowiada burzliwą historię legendy bluesa - Gertrude Malissy Pridgett, znanej jako tytułowa Ma Rainey. Chadwick Boseman wcielił się w tym filmie w rolę młodego trębacza Levee'a, który za wszelką cenę stara się zapisać w historii muzyki, a przy okazji zaleca się do dziewczyny Ma... Zwiastun produkcji, będącej peanem pochwalnym na cześć czarnoskórych artystów, jest piękny wizualnie, pełny bluesa i z pewnością ściśnie za gardła fanów zmarłego Chadwicka Bosemana.

Chadewick Boseman - przedwczesna śmierć gwiazdora "Black Panther"

Chadwick Boseman rozpoczął swoją karierę filmową już na początku lat 00', jednak rozpoznawalność na całym świecie przyniosła mu dopiero rola Black Panthera z filmów MCU, w którą najpierw wcielił się w filmie "Captain America: Civil War", a następnie w solowym filmie superherosa z Wakandy. Jego śmierć była ogromnym szokiem dla fanów, gdyż w chwili zgonu aktor miał zaledwie 43 lata. Zmarł 28 2020 roku po wycieńczającej, czteroletniej walce z rakiem okrężnicy. Mimo trwającej chemioterapii, aktor wystąpił jeszcze w kilku filmach i programach telewizyjnych, m.in. w filmie "Ma Rainey: Królowa bluesa". 

Przeczytaj także

"Ma Rainey: Matka bluesa" - kiedy premiera na Netflix?

Film wyreżyserował George C. Wolfe na podstawie scenariusza Rubena Santiago-Hudsona. Producentami są Denzel Washington i Todd Black. Prócz Chadwicka Bosemana, w filmie występują nagrodzona Oscarem Viola Davis w tytułowej roli, a także Michael Potts, Colman Domingo, Taylour Paige, Glynn Turman i Dusan Brown. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada nagrodzony Grammy kompozytor Branford Marsalis. Premiera filmu "Ma Rainey: Matka bluesa" już 18 grudnia 2020 na Netflix.

Zobacz też: Chadwick Boseman powróci w "Black Panther 2"? Marvel chce go wskrzesić jak Carrie Fisher 

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.