Satanistyczny polski horror podbija Netflixa. O czym jest "Ostatnia wieczerza"?

31.10.2022 15:18
Satanistyczny polski horror podbija Netflixa. O czym jest "Ostatnia wieczerza"? Fot. materiały prasowe/Netflix

Niedawno na Netflix zadebiutował nowy polski horror "Ostatnia wieczerza" z Piotrem Żurawskim i Olafem Lubaszenko w rolach głównych. O czym opowiada produkcja?

Ostatnia wieczerza - nowy polski horror podbija Netflixa

26 października 2022 roku na Netflixie zadebiutował polski horror "Ostatnia wieczerza", który w ciągu niecałego tygodnia od premiery dotarł na 3. miejsce najpopularniejszych produkcji w polskiej wersji serwisu. Reżyserem filmu jest Bartosz M. Kowalski, który ma na koncie już dwie odsłony popularnych slasherów z serii "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Kowalski przygotował również scenariusz z pomocą Mirelli Zaradkiewicz.

Polecamy

Akcja "Ostatniej wieczerzy" została osadzona w Polsce w 1987 roku. W odciętym od świata klasztorze zakonnicy prowadzą klinikę dla opętanych. Pewnego dnia do klasztoru przybywa młody milicjant Marek. Udając duchownego, przenika do klasztornego życia i próbuje wyjaśnić niedawne, zagadkowe zniknięcie kilku dręczonych pensjonariuszy. Okazuje się jednak, że z klasztoru nie ma jak się wydostać.

Milicjant rozumie, że tak jak on rozpracował duchownych, jednocześnie oni rozpracowali jego. Młody milicjant staje się częścią ogromnej intrygi knutej przez duchownych od lat. Intrygi mającej na celu ożywienie prastarej legendy spowijającej klasztor i tym samym zmianę katolickiego porządku świata... Intrygi, w której Marek z racji swojej mrocznej przeszłości odgrywa kluczową rolę.

Polecamy

Ostatnia wieczerza - obsada horroru Netflixa

Główne role w filmie zagrali:

  • Piotr Żurawski (Marek)
  • Olaf Lubaszenko (Przeor Andrzej)
  • Sebastian Stankiewicz (Brat Piotr)
  • Lech Dybik (Brat Antoni)

Film obecnie ma ocenę 5,4/10 wśród użytkowników Filmwebu (na ponad 4 tysięce ocen). Nieco przychylniej film przyjęli krytycy, których średnia ocen wynosi 6,5/10 - opinii recenzentów zanotowano do tej pory jednak zaledwie 6 (również na Filmwebie).

Ostatnia wieczerza - gdzie obejrzeć?

Film "Ostatnia wieczerza" zadebiutował na Netflixie 26 października 2022 roku. Tak jak wspomnieliśmy, produkcja w ciągu niecałego tygodnia od premiery dotarła na 3. miejsce najpopularniejszych tytułów w polskiej wersji serwisu.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.