Powstaje druga część "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Kiedy zobaczymy kontynuację polskiego horroru?

24.03.2021 13:56
W lesie dziś nie zaśnie nikt - Fot. Michał Chojnacki/ Akson Studio/ materiały prasowe

Netflix zapowiedział, że powstaje druga część polskiego horroru "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Kiedy premiera produkcji Bartosza M. Kowalskiego?

Już niedługo zobaczymy sequel pozytywnie przyjętego przez kinomanów i krytyków filmowych horroru "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Netflix postanowił podzielić się zdjęciem z planu produkcji i zdradzić, kiedy możemy spodziewać się jej premiery. 

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" - powstaje kontynuacja polskiego horroru

Polskie filmy i kino gatunkowe nie idą ze sobą za bardzo w parze. Do tej pory rodzimych horrorów powstało zaledwie kilka i większość nie zachwycała.

Polecamy

Honor polskiego kina grozy obronił Bartosz M. Kowalski, który filmem "W lesie dziś nie zaśnie nikt" pokazał, że można stworzyć przyzwoity horror na rodzimym gruncie i to jeszcze czerpiąc całymi garściami z amerykańskiej tradycji slasherów. Sukces filmu z Julią Wieniawą w roli głównej spowodował, że niebawem zobaczymy ciąg dalszy historii o dwóch zdeformowanych mordercach i ich młodych ofiarach. Na Twittterze Netflixa pojawiła się oficjalna informacja o powstawaniu "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2". Podzielono się również fotką z planu zdjęciowego.

Na zdjęciu widzimy scenariusz sequela. Zdradzono też, że "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" doczeka się premiery jeszcze w tym roku. Na razie nie podano dokładnej daty, ale zapowiedziano, że horroru spodziewać się należy w drugiej połowie 2021, a konkretnie październiku. Prawdopodobnie mowa o okolicach Halloween, czyli okresie, kiedy debiutuje najwięcej filmów grozy.

Polecamy

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" - obsada polskiego horroru

To jednak nie wszystkie informacje na temat nadchodzącej produkcji, za którą ponownie odpowiada Akson Studio. Na Instagramie wytwórni możemy przeczytać stronę ze scenariusza "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2".

Wygląda więc na to, że akcja filmu znowu rozegra się w obozie harcerskim, który został sterroryzowany w pierwszej części przez dwóch zmutowanych braci. Przedstawiciele Akson Studio podzielili się też obsadą filmu. W "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" wystąpią Julia Wieniawa, Mateusz Więcławek, Zofia Wichłacz, Andrzej Grabowski, Wojciech Mecwaldowski, Izabela Dąbrowska, Sebastian Stankiewicz, Robert Wabich. Zobaczymy więc kilku dobrze znanych bohaterów oraz poznamy zupełnie nowe postacie.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.