Piotr Fronczewski jednak zagra w nowej "Akademii Pana Kleksa". W kogo się wcieli?

09.02.2022 13:32
Piotr Fronczewski jednak zagra w nowej "Akademii Pana Kleksa". W kogo się wcieli? Fot. Dariusz Bloch/Polska Press/East News

Jak podaje "Super Express", Piotr Fronczewski niestety już nie zagra Pana Kleksa. Publikacja twierdzi jednak, że aktor dostał inną, nieco mniejszą rolę w nadchodzącej produkcji.

Piotr Fronczewski jednak zagra w Akademii Pana Kleksa

Jak dowiedzieliśmy się z oficjalnego oświadczenia twórców, niedługo ruszą castingi dla dzieci i młodzieży do ról w nowym filmie na podstawie "Akademii Pana Kleksa". Te odbędą się 12 i 13 lutego 2022 roku w godzinach 10-19 w Bajce Pana Kleksa. Ta znajduje się w Fabryce Porcelany w Katowicach przy ul. Porcelanowej 23.

Polecamy

Twórcy szukają aktorów w wieku 8-15 lat - zarówno dziewczynek, jak i chłopców, bez względu na doświadczenie przed kamerą. 

Nie jest to jednak jedyny nowy szczegół na temat produkcji - jak podaje "Super Express", rolę w filmie dostał m.in. Piotr Fronczewski, który oczywiście grał tytułową rolę w obrazach z lat 80.

Ta ma być jednak nieco mniejsza, niż w dawnych filmach. Jak w rozmowie z SE potwierdziła jedna z osób pracujących przy castingu do nowej "Akademii Pana Kleksa":

Owszem, pan Fronczewski wystąpi w filmie, ale nie w roli profesora. Więcej nic nie mogę zdradzić.
Polecamy

To jednocześnie potwierdza nam plotki, że twórcy będą musieli znaleźć nowego Ambrożego Kleksa. Według informatora "Super Expressu", na "shortliście" do roli znajdują się głośne nazwiska - wymieniani są bowiem m.in. Tomasz Kot, Paweł Deląg, Maciej Musiałowski oraz Rafał Zawierucha. 

Jak twierdzi SE, film Macieja Kawulskiego na podstawie "Akademii Pana Kleksa" ma zadebiutować w 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.