Pochodzenie Snoke'a ze „Star Wars” potwierdzone. Skąd pochodzi przywódca Najwyższego Porządku?

Sergiusz Kurczuk
21.12.2017 13:15
Pochodzenie Snoke'a ze „Star Wars” potwierdzone. Skąd pochodzi przywódca Najwyższego Porządku? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Kim jest Snoke? To pytanie przez ostatnie 2 lata zadawali sobie fani „Gwiezdnych Wojen”. W końcu wiadomo więcej na temat tajemniczej postaci. 

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Snoke grany przez Andy'ego Serkisa po raz pierwszy pojawił się  w filmie „Przebudzenie Mocy”. Potężny przywódca Najwyższego Porządku i mistrz Kylo Rena był największą zagadką nowej trylogii „Star Wars”. VII epizod nie dał zbyt wielu odpowiedzi na pytania, które pojawiły się w głowach widzów. Jednak od razu powstały setki teorii, które starały się wyjaśnić pochodzenia tajemniczego bohatera. Fani sagi łudzili się, że po premierze „Ostatnich Jedi”, będzie wiadomo na temat Snoke'a nieco więcej. Reżyser Rian Johnson zdecydował się jednak uśmiercić lidera Najwyższego Porządku w dość zaskakujący sposób. 

Snoke Fot. foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Chociaż film obalił większość teorii, widzowie zostali bez jednoznacznej odpowiedzi. Większość poczuła wielkie rozczarowanie, bo liczyła na to, że twórcy filmu ujawnią, skąd pochodził Snoke i w jaki sposób zyskał wielką władzę w galaktyce. Pojawiła się jednak koncepcja, która okazuje się pasować do zamysłu twórców filmu. Pablo Hidalgo, autor książki „Star Wars: The Last Jedi: The Visual Dictionary”, przytwierdził, skąd pochodzi Snoke. W części poświęconej temu bohaterowi możemy przeczytać, że prawdopodobnie nie jest z galaktyki znanej z kinowego ekranu.

W świcie Snoke'a występuje rasa niemych kosmitów nawigatorów, którzy pochodzą z Nieznanych Regionów. Gdyby nie starożytne szlaki hiperprzestrzenne stworzone przez tych górujących sługów, imperialni ocaleńcy, którzy uciekli do tego niezbadanego królestwa, ponieśliby pewną śmierć. Nawigatorzy zaprojektowali i używali oculusa, który zwiększał ich zasięg widzenia, znajdującego się w sali tronowej Snoke'a.

Potężne mózgi nawigatorów pozwalały im dokonywać skomplikowanych obliczeń, które pozwalały poruszać się po Nieznanych Regionach. Oczywiście książka nie potwierdza, że Snoke należy do tej samej rasy, co jego słudzy, ani że pochodzi z Nieznanych Regionów, ale na to wskazuje fabuła filmów. Nie jest Sithem, ale potrafi posługiwać się Mocą. To właśnie na niego musiały natknąć się niedobitki Imperium, z których z czasem stworzył Najwyższy Porządek. 

Czy w IX epizodzie poznamy przeszłość Snoke'a? Trudno powiedzieć, bo kosmita spełnił już swoje zadanie i ukazał Kylo Rena w zupełnie nowym świetle. Przekonamy się dopiero w grudniu 2019, kiedy zakończenie nowej trylogii wejdzie na ekrany kin.  

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.