Pojawiła się mroczna teoria fanów dotycząca prawdy na temat rodziców Rey

Sergiusz Kurczuk
14.11.2018 15:01
Pojawiła się mroczna teoria fanów dotycząca prawdy na temat rodziców Rey Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Przeszłość Rey z "Gwiezdnych Wojen" jest owiana tajemnicą. Z tego powodu fani wysnuwają kolejne domysły dotyczące tego, co stało się z jej rodziną. Najnowsza teoria jest dość niepokojąca.

Rey grana przez Daisy Ridley jest jedną z najbardziej tajemniczych bohaterek z nowej trylogii "Gwiezdnych Wojen". Dziewczyna znikąd, posiadająca ogromną wrażliwość na Moc stała się główną bohaterką kolejnych przygód dobrze znanych postaci z uniwersum "Star Wars". Mimo że fani obecnie czekają na zwieńczenie jej historii, nadal nie wiele wiedzą na jej temat. Co prawda w "Ostatnich Jedi" znalazło się wyjaśnienie pochodzenia Rey, ale nie wszyscy widzowie je kupują. W sieci pojawiła się nowa teoria fanów dotycząca tego wątku.

"Gwiezdne Wojny" - kim są rodzice Rey?

W filmie Riana Johnsona widzimy scenę, w której Kylo Ren tłumaczy Rey, że jej rodzice nie byli nikim wyjątkowym - zwykłymi złomiarzami z planety Jakku, którzy sprzedali ją za grosze grupie handlarzy niewolników. Fani spodziewający się zwrotu akcji pokroju ujawnienia tożsamości prawdziwego ojca Luke'a Skywalkera, poczuli się rozczarowani. Po premierze pojawiły się głosy, że Ren nie mówił Rey prawdy i chciał namieszać jej w głowie, a historia jej pochodzenia jest w rzeczywistości zupełnie inna i zostanie ukazana w IX epizodzie sagi. Nowa teoria dotyka zupełnie innej sfery wątku zaprezentowanego w "Ostatnich Jedi". Użytkownik serwisu Reddit o nicku fromanuneasysea wpadł na ciekawe spostrzeżenie podczas kolejnego seansu filmu Riana Johnsona. Na jego podstawie ukuł dość mroczny scenariusz dzieciństwa bohaterki "Gwiezdnych Wojen".

Wczoraj wieczorem oglądałem sobie "Ostatnich Jedi" i zauważyłem kwestię, o której nikt do tej pory nie wspomniał. Kylo rozmawiając o rodzicach Rey, mówi: "Są martwi na pustyni Jakku". Mówi to z wielkim przekonaniem, ale z tego, co wiemy, ostatni raz, gdy Rey widziała swoich rodziców, był, kiedy odlatywali na statku (o ile w tym statku byli jej rodzice, a nie ktoś inny). Skąd Kylo wie, że oni nie żyją? Może jednym z wielkich zwrotów akcji w epizodzie IX będzie moment, w którym Rey za pomocą Mocy ściągnęła ten statek w dół (teoria, którą widziałem gdzie indziej, nie wymyśliłem jej sam). Wyparła to z pamięci, ale teraz, kiedy poznała Kylo, zdała sobie sprawę, że zabiła własnych rodziców, więc nie różni się od niego i właśnie ten fakt zbliżył ich do siebie w "Ostatnich Jedi", ale nie widzieliśmy tej wymiany wspomnień na ekranie.

Ten domysł jest całkiem realnym scenariuszem i może okazać się prawdą. Do tej pory widzieliśmy jedynie urywki wspomnień Rey, które nie ukazały w całości momentu rozstania z rodzicami. Podobne fragmentaryczne zastosowanie retrospekcji pojawiło się w scenie, w której młody Kylo wspominał o chwili słabości Luke'a.

"Gwiezdne Wojny" - czy Rey zabiła swoich rodziców?

Bohaterka nowej trylogii "Star Wars" posiada dużą wrażliwość na Moc. Pod koniec VIII epizodu widzowie mogli podziwiać potęgę Rey, która utorowała drogę dla uciekającego Sokoła Millenium. Być może w kryzysowej sytuacji nie zapanowała nad swoimi zdolnościami, ściągając statek na ziemię, tym samym zabijając własnych rodziców. Następnie wyparła przykre doświadczenie ze swojej pamięci.

W filmie Johnsona Kylo patrzy na dziewczynę i mówi do niej: "Znasz prawdę. Powiedz to". Natomiast w "Przebudzeniu Mocy" z ust Maz Kanaty padają słowa: "Widzę w twoich oczach. Już znasz prawdę. Na kogokolwiek czekasz na Jakku, oni nie wrócą". Czy to możliwe, że słowa o prawdzie dotyczyły tragicznego wypadku z dzieciństwa bohaterki?

"Gwiezdne Wojny IX" - kiedy premiera?

Na razie trudno spekulować. Możliwe, że J.J. Abrams pociągnie ten wątek w zupełnie nowym kierunku. Zanim poznamy odpowiedź na pytania dotyczące przeszłości Rey, zdążymy pewnie doświadczyć kolejnych fanowskich teorii. IX epizod "Star Wars" trafi do polskich kin dopiero 19 grudnia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.