Quentin Tarantino wybrał drugi najlepszy film roku 2019. O który tytuł chodzi?

04.12.2019 15:10
Quentin Tarantino|undefined Fot. Justyna ROJEK/East News

Quentin Tarantino zdradził, które filmy 2019 roku uważa za najlepsze produkcje minionych 12 miesięcy. Okazuje się, że reżyser "Pulp Fiction" postawił na horrory.

Powoli zbliża się koniec roku 2019, więc czas na rozmaite podsumowania. W ciągu ostatniego roku w kinach zadebiutowało wiele długo wyczekiwanych filmów. Jedną z nich był film Quentina Tarantino pod tytułem "Once Upon a Time in Hollywood". Reżyser został zapytany o najlepsze produkcje ostatnich minionych miesięcy. Postawił na kino grozy, ale nie tylko. 

Najlepsze filmy 2019 roku według Quentina Tarantino

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Tarantino za jeden z najlepszych filmów 2019 roku uważa horror o chwytliwym polskim tytule "Pełzająca śmierć", opowiadający o ataku krwiożerczych aligatorów na rodzinę uwięzioną w podtopionym domu. Okazuje się, że to nie jedyny tytuł wybrany przez reżysera.

Przeczytaj także

Erick Weber z Ace Awards odbył niedawno rozmowę z Tarantino, w której zapytał filmowca o jego ulubione produkcje ostatnich miesięcy. Okazało się, że twórca "Pulp Fiction" dodał do swojej listy dwa kolejne tytuły. Jednym z nich jest kolejny horror. Weber podzielił się wynikiem swojego wywiadu na Twitterze. Które filmy znalazły się na liście Top 3 reżysera?

Jak widać, "Pełzająca śmierć" znalazła się na drugim miejscu. Trzecie zajmuje "Doktor Sen" - adaptacja horroru Stephena Kinga i jednocześnie kontynuacja kultowego "Lśnienia". Na szczycie listy znalazła się najnowsza produkcja Martina Scorsese - "Irlandczyk". To zestawienie idealnie obrazuje zróżnicowany charakter filmografii Tarantino - połączenia klasyki kina z produkcjami ocierającymi się o kicz.

Przeczytaj także

Czy te typy pokryją się z wyborami członków Amerykańskiej Akademii Filmowej? "Irlandczyk" ma na to spore szanse, ale niewykluczone, że pozostałe dwa tytuły powalczą o Oscary w bardziej technicznych kategoriach. O tym przekonamy się za jakiś czas.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Joker" z szansą na Oscara 2020 za najlepszy film?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.