Rambo sam w domu - Kevin z twarzą Sylvestra Stallone'a w paskudnym Deepfake'u [WIDEO]

27.12.2019 09:57
serKevin sam w domu|undefined Fot. kadr z filmu Kevin sam w domu

W sieci pojawiła się wariacja na temat klasycznej komedii świątecznej "Kevin sam w domu". Ktoś wstawił głównemu bohaterowie twarz Sylvestra Stallone'a.

Święta święta i po świętach. Jednak niektórzy nadal czują ducha Bożego Narodzenia, a co za tym idzie jednego z najpopularniejszych filmów świątecznych w historii kina - "Kevina samego w domu". W sieci pojawił się przerażający Deepfake, którego autor postanowił zamienić twarz Macaulaya Culkina, facjatą Sylvestra Stallone'a

"Kevin sam w domu" - Sylvester Stallone zamiast Macaulaya Culkina

Od kilkunastu miesięcy w sieci niezwykłą popularnością cieszy się nowy rodzaj przeróbek znanych filmów. Mowa o tak zwanych Deepfake'ach, których twórcy zamieniają twarz gwiazdy danej produkcji wizerunkiem innego aktora. Czasem tworzy się je, by zobaczyć, nigdy niezrealizowane scenariusze, jak w przypadku Leonardo DiCaprio, który odrzucił udział w prequelach "Star Wars"

Zobacz: Co by było, gdyby Leonardo DiCaprio zagrał Anakina Skywalkera? Zobacz niesamowity Deepfake [WIDEO] 

Są też przypadki, w których kinomani sprawdzają, co by było, gdyby i samodzielnie obsadzają w kultowych produkcjach znane gwiazdy, które nie mają z nimi nic wspólnego. Jest też rodzaj Deepfake'ów służący celom wyłącznie humorystycznym. Takim właśnie materiałem jest poniższa przeróbka. 

Autorem produkcji  zatytułowanej "Home Stallone" jest youtuber znany jako Ctrl Shift Face, który od jakiegoś czasu zajmuje się podmienianiem twarzy w słynnych filmach, przy okazji robiąc to najlepiej w internecie. Chociaż do aspektów technicznych nie sposób się przyczepić, bo autor zadbał nie tylko o wymianę twarzy, ale również odpowiedni głoś tytułowego bohatera (za którym stoi aktor Joe Gaudet), całość robi dość niepokojące wrażenie. Twarz dorosłego umieszczona na ciele dziecka nie jest zbyt przyjemnym widokiem i przywodzi na myśl uczucie, towarzyszące oglądaniu pierwszego zwiastuna filmu "Sonic the Hedgehog". 

Przeczytaj także

Żeby nie było zbyt nudno, Ctrl Shift Face wcielił w życie powiedzenie "niedaleko pada jabłko od jabłoni" i w powyższym fragmencie nie tylko Culkin ma twarz Sly'a. Autor podmienił również wizerunek Johna Hearda, który wcielał się w ojca Kevina. Niestety, mimo, że w "Home Stallone" pojawia się dwóch Stallone'ów, brakuje scen akcji, które pasowałby idealnie do odtwórcy Rambo. Nie wykluczone jednak, że w planach youtubera jest kolejna część, w której zobaczymy jak Kevin z twarzą Sly'a rozprawia się z włamywaczami. 

Przeczytaj także

Zobacz też: Jak Steve Buscemi zareagował na swój deepfake z Jennifer Lawrence? 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.