Reżyser „Suspirii” stworzy film na podstawie słynnej płyty Boba Dylana

Sergiusz Kurczuk
16.10.2018 11:57
Reżyser „Suspirii” stworzy film na podstawie słynnej płyty Boba Dylana Fot. AP/East News

Jeden z najsłynniejszych albumów Boba Dylana „Blood On The Tracks” niebawem zostanie przerobiony na film. Reżyserią tej niecodziennej produkcji zajmie się Luca Guadagino. 

Bob Dylan to żywa legenda nie tylko muzyki rockowej, ale również epoki, która odeszła ponad 40 lat temu. 77-letni muzyk wciąż koncertuje, a w roku 2016 został uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury. Nic dziwnego. W końcu teksty Dylana często przypominają wielowątkowe opowieści, które zostały okraszone klimatyczną muzyką. Luca Guadagino - włoski filmowiec, który zasłynął filmami „Tamte dni, tamte noce” i remakiem horroru „Suspiria”, postanowił zekranizować jedną z płyt Dylana. Chodzi o „Blood On The Tracks”. 

Płyta „Blood On The Tracks” Boba Dylana będzie filmem

Album z 1974 roku, to 15. płyta w karierze muzyka. Przez wielu melomanów jest uznawana za największe dzieło w dorobku Dylana. Jak podaje The New Yorker, z tego powodu Guadagino zdecydował się stworzyć film na jej podstawie. Reżyser zdradził w rozmowie z magazynem, że obecnie pracuje nad kinową adaptacją „Blood On The Tracks”. Scenariuszem do filmu zajmie się Richard LaGravenese, który zdradził, że akcja będzie działa się w latach 70. XX wieku. Scenarzysta wyjawił też, że pomysł na film powstał z inicjatywy Guadagino, który skupił się na głównych wątkach pojawiających się w „Blood On The Tracks” i w ten sposób opracował film na podstawie płyty. 

LaGravenese opowiedział też co nieco o bohaterach nowego filmu Guadagino. 

Kiedy są prześladowani, powiększamy dramatyzm represji i tego, co się im robi. My będziemy zwiększać dramatyzm, pokazując co się stanie, kiedy pozwolisz swojej pasji przejąć nad tobą kontrolę. 

Film na podstawie „Blood On The Tracks” - kiedy premiera?

Na razie nie podano szczegółów dotyczących tego niecodziennego przedsięwzięcia. Trudno określić, kiedy produkcja trafi do kin, ale prawdopodobnie nie wcześniej niż pod koniec roku 2019. Co ciekawe, ogłoszenie newsa o powstaniu filmu zbiegło się z nowym wydaniem „Blood On The Tracks”.

Boxset „More Blood, More Tracks” oprócz odświeżonej wersji albumu, fani dostana materiały z czasów powstawanie płyty oraz bootlegi z nią związane. Premiera została zapowiedziana na 2 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.