Reżyser filmu „X-Force” potwierdza skład tytułowej grupy

Sergiusz Kurczuk
30.05.2018 12:43
Deadpool 2|undefined Fot. kadr z filmu Deadpool 2

W filmie „Deadpool 2” wprowadzono nową drużynę superbohaterów. Drew Goddard potwierdza, które postacie będą należeć do grupy w spin-offie opowiadającym o X-Force. 

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Materiały promocyjne filmu „Deadpool 2” zapowiadały, że w produkcji na dużym ekranie zadebiutuje drużyna dobrze znana wszystkim fanom komiksów Marvela. Mowa oczywiście o X-Force. Filmowy Deadpool zwerbował grupę najemników o specjalnych umiejętnościach, by stoczyć walkę z Cablem i odbić uwięzionego młodego mutanta imieniem Russell. Szybko jednak okazuje się, że Bedlam, Shatterstar, Peter W. i Vanisher nie mają szczęścia i praktycznie cały team ginie, zanim zaczyna akcję ratunkową. Wcielający się w Bedlama Terry Crews, zażartował sobie nawet w rozmowie z Business Insider, że wprowadzenie X-Force do materiałów marketingowych filmu było największym trollowaniem widzów na świecie. Mimo śmierci najemników, powstanie spin-off „Deadpoola” o X-Force. Kto pojawi się w drużynie?

Film „X-Force” - którzy herosi wystąpią w spin-offie?

Solowy film o X-Force zapowiedziano już jakiś czas temu. Do niedawna sądzono, że pod tym tytułem, będącym cały czas w produkcji ukrywa się sequel „Deadpoola”. Okazało się jednak, że twórcy postanowili wprowadzić grupę w 2. części przygód wygadanego najemnika, by następnie powołać do życia osobną produkcję. Chociaż 80% pierwszego wcielenia filmowej grupy nie przeżyło lądowania, pod koniec widzimy nowy skład X-Force, którego trzonem stają się Deadpool (Ryan Reynolds), Cable (Josh Brolin) i Domino (Zazie Beetz). Według słów reżysera „X-Force” to właśnie te postacie wystąpią w filmie. Drew Goddard opowiedział o tym w rozmowie z Entertainment Weekly, przy okazji nakreślając kierunek, w którym będzie zmierzać kolejny film z serii.

Kocham te komiksy. Kocham Ryana, kocham Josha i kocham Zazie Beetz. Kiedy myślę o komiksach, na myśl przychodzą mi Cable, Domino i Deadpool i to się po prostu wie: „dobra, w świecie X-Men są bezpośrednie postacie wśród mutantów”. Bardziej chodzi bohaterów i moja miłość do nich niż jakąkolwiek fabułę czy historię. Bardziej chodzi o kochanie ich i patrzenie, jak dogryzają sobie nawzajem. 

Czytelnicy przygód Deadpoola na pewno wiedzą, o co chodzi Goddardowi. Większość jego komiksowych przygód to absurdalne opowieści pełne humoru, którym daleko do patetycznych sag opowiedzianych na łamach „Avengers”, „X-Men” czy nawet „Spider-Mana”. Filmowy team X-Force będą więc tworzyć Deadpool, Domino i Cable, ale całkiem prawdopodobne, że wspomogą ich również inni bohaterowie, tacy jak Colossus, Negasonic Teenage Warhead, a może nawet wskrzeszony pod koniec filmu Peter!

X-Force - kim są superbohaterowie?

W komiksach Marvela pojawiło się kilka wcieleń X-Force. Pierwsze, które zadebiutowało na początku lat 90. to w pewnym sensie kontynuacja grupy New Mutants. Cable zradykalizował postawę drużyny skradającej się z zadziornych i nieustępliwych mutantów.

1 Fot. foto: kadr z komiksu X-Force vol. 1 #1

W ciągu kolejnych lat pojawiły się kolejne wariacje składu. W końcu na początku nowego millenium całkowicie odmieniono zespół, który tworzyli młodzi superbohaterowie o statusie celebrytów. Następnie pojawiła się wersja X-Force stworzona przez członków X-Men. W skład Uncanny X-Force wchodzili brutalni mutanci, którym dowodził Wolverine. Zajmowali się wykonywaniem mokrej roboty, na którą nie mogli pozwolić sobie superbohaterowie. W tym samym czasie Cable reaktywował swoją drużynę, do której w większości dołączyły nowe postacie.

35 Fot. foto: okładka komiksu Uncanny X-Force vol. 1 #35

Wszyscy bohaterowie pojawiający się w filmie wchodzili w skład kolejnych odsłon komiksowych X-Force. Co ciekawe mimo raczej przyjacielskiej relacji między Deadpoolem i Cablem, na łamach komiksów ci bohaterowie nigdy nie należeli do jednego składu X-Force. 

Kto wspomoże Deadpoola, Cable'a i Domino w walce? Na razie nie podano szczegółów dotyczących spin-offa, więc pozostaje nam czekać na nowe informacje na temat filmu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.