Ruszyły zdjęcia do "Black Panther: Wakanda Forever". Co z postacią zmarłego Chadwicka Bosemana?

30.06.2021 11:01
Ruszyły zdjęcia do "Black Panther: Wakanda Forever". Co z postacią zmarłego Chadwicka Bosemana? Fot. Marvel /Walt Disney Studios Motion Pictures /Everett Collection/East News

Pod koniec czerwca 2021 roku ruszyły zdjęcia do filmu "Black Panther: Wakanda Forever". Co wiemy o nadchodzącej produkcji od Marvel Studios?

Black Panther: Wakanda Forever - co dalej z filmem po śmierci Chadwicka Bosemana?

Niedawno ruszyły zdjęcia do "Johna Wicka 4", "Aquamana: The Lost Kingdom", a teraz do tej grupy dołączył film "Black Panther: Wakanda Forever". Z tej okazji reżyser Ryan Coogler i producent Kevin Feige wydali oświadczenie, w którym opowiedzieli o trudach pchania serii do przodu bez Chadwicka Bosemana, który zmarł w 2020 roku po czteroletniej walce z rakiem.

Polecamy

Pierwsza odsłona była ogromnym sukcesem komercyjnym i artystycznym, dlatego twórcy zdają sobie sprawę z tego, że przed nimi trudne zadanie - muszą nie tylko dorównać poziomem oryginałowi, ale jednocześnie godnie uczcić pamięć zmarłego aktora. 

Panowie Coogler i Feige jasno zaznaczyli, że to będzie trudne, ale wiedzą, że obsada i wszyscy ludzie zaangażowani w projekt dadzą z siebie wszystko:

To oczywiście będzie cholernie trudne i emocjonalne bez Chada. Ale wszyscy są też podekscytowani tym, że możemy ponownie pokazać światu Wakandę. Zrobimy wszystko w naszej mocy, aby Chad był z nas dumny.
Polecamy

Podobne odczucia ma Lupita Nyong’o, która w wywiadzie z Yahoo! wyjaśniła, że film został zdecydowanie zmieniony ze względu na śmierć Bosemana:

Ludzie się mnie pytają, czy jestem podekscytowana powrotem na plan. Ekscytacja nie jest dobrym słowem. Mam wrażenie, że czuję się bardzo dziwnie, jeśli chodzi o "Black Panther 2". Jego śmierć jest dla mnie nadal czymś świeżym. Nie potrafię sobie wyobrazić powrotu na plan bez niego... Z drugiej strony wierzę też w Ryana. Wiem, że on też to czuje - to uczucie straty jest bardzo, ale bardzo prawdziwe. Wiem, że był bardzo dotknięty i rzucił się do pracy, by zrobić wszystko, co tylko mógł, aby ten film był godnym wspomnieniem Chadwicka.

"Black Panther: Wakanda Forever" pojawi się w kinach 8 lipca 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.