"Shazam!" - znamy datę premiery filmu na DVD i Blu-ray

12.08.2019 13:20
Shazam!|undefined Fot. materiały prasowe/ Warner Bros.

"SHAZAM!" to już siódma produkcja ze świata DC Extended Universe, w którym spotykają się najpopularniejsi superbohaterowie uniwersum DC Comics. To także pierwsza komedia superbohaterska z uniwersum DC. Superprodukcja z Zacharym Levim w roli głównej zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD już 14 sierpnia 2019 roku.

Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona (Asher Angel) wystarczy wypowiedzieć jedno słowo - Shazam! Wówczas nastolatek zmieni się w dorosłego superbohatera Shazama (Zachary Levi) za sprawą starożytnego czarodzieja.

Shazam - film trafił do kina

Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem, choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa, wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami, czyli między innymi do zabawy. Czy umie latać? Czy może prześwietlać wzrokiem? Czy potrafi rzucać piorunami?

Entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków produkcja "Shazam!" to dzieło reżysera Davida F. Sandberga i scenarzysty Henry’ego Gaydena. W rolach głównych w filmie wystąpili Zachary Levi i Asher Angel, a partnerują im m.in.: Mark Strong, Jack Dylan Grazer, Adam Brody (serial "Życie na fali"), dwukrotnie nominowany do Oscara Djimon Hounsou ("Król Artur: Legenda miecza") i Fatithe Herman (serial "Tacy jesteśmy"). 

Chociaż historia rozgrywa się głównie w Filadelfii w stanie Pensylwania, zdjęcia do filmu "SHAZAM!" kręcono w plenerach i w studiach w Toronto, w Kanadzie. Prace na planie rozpoczęły się 29 stycznia 2018 roku i trwały do połowy maja. Na ekrany kin, również polskich, superprodukcja "SHAZAM!" weszła na początku kwietnia tego roku.

Obraz spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem widzów i w pierwszy weekend wyświetlania w USA wygenerował w notowaniach box office wynik na poziomie 53,5 miliona dolarów. Premierze filmu towarzyszyły także niezwykle pozytywne oceny ze strony widzów oraz krytyków.

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY:

  • PONAD 90 MINUT SUPERDOŁADOWANYCH DODATKÓW, W TYM EKSKLUZYWNY KOMIKS FILMOWY: WAGARY SUPERBOHATERA
  • ALTERNATYWNY POCZĄTEK I ZAKOŃCZENIE
  • SCENY USUNIĘTE
  • GAGI
  • MATERIAŁ Z PRZESŁUCHAŃ DO FILMU
  • NA PLANIE Z ZACHARYM LEVI
  • HISTORIA SHAZAMA!

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD:

  • KIM JEST SHAZAM! - POZNAJ HISTORIĘ SHAZAMA! OD NARODZIN NA KARTACH KOMIKSÓW DO EKRANIZACJI NA DUŻYM I MAŁYM EKRANIE. DOWIEDZ SIĘ, CO ODRÓŻNIA SHAZAMA! OD INNYCH SUPERBOHATERÓW.
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.