Netflix planuje stworzyć kolejny film o Holmesie. Tym razem o młodym Sherlocku

14.10.2020 13:32
Henry Cavill, Millie Bobby Brown, Sam Claflin - kadr z filmu Enola Holmes |undefined Fot. ROBERT VIGLASKI/Photoshot/East News

Sherlock Holmes wraca do łask. Netflix ma w planach kolejną produkcję o słynnym brytyjskim detektywie. Nadchodzący film skupi się na jego młodości.

Są takie postacie popkultury, które nigdy się nie nudzą. Niewątpliwie należy do nich słynny bohater z powieści Arthura Conana Doyle'a - jeden z najgenialniejszych detektywów świata, czyli Sherlock Holmes. Niebawem dzięki platformie Netflix poznamy szczenięce lata tej postaci.

Sherlock Holmes - Netflix stworzy film o młodym detektywie

Tylko w ciągu kilku ostatnich lat doczekaliśmy się filmowej serii z Robertem Downeyem Jr. w roli głównej i serialowej uwspółcześnionej wersji przygód Sherlocka z Benedictem Cumberbatchem i Martinem Fremanem w obsadzie. Natomiast niedawno Netflix przybliżył swoim użytkownikom młodszą siostrę Holmesa - Enolę.

Przeczytaj także

Chociaż fabuła ostatniego filmu skupiała się na Enoli Holmes granej przez Millie Bobby Brown, Sherlock również się pojawił. Wcielił się w niego Henry Cavill. Na tym jednak przygoda Netfliksa z Holmesem się nie skończy. Jak podaje Movieweb, platforma ma w planach przedsięwzięcie zatytułowane "Sherlock Junior". W nadchodzącej produkcji widzowie poznają zarówno tytułowego bohatera, jak i jego wiernego pomocnika doktora Watsona. Obaj będą jednak dziećmi. Za film odpowiedzą dwaj scenarzyści - Ehren Kruger ("Dumbo", "Transformers: Wiek zagłady", "Top Gun: Maverick") i Matt Kuzma.

Przeczytaj także

"Sherlock Junior" - o czym będzie produkcja Netfliksa?

Nie cofniemy się jednak do XIX-wiecznej Anglii. "Sherlock Junior" ma być uwspółcześnioną opowieścią, w której nie tylko poznamy fascynujące zagadki rozwiązywane dzięki dedukcji tytułowego bohatera, ale dowiemy się jak doszło do pierwszego spotkania detektywa i jego przyjaciela. Oto jak prezentuje się opis fabuły filmu.

"Sherlock Junior" ukazuje losy młodego Johna Watsona, który zapoznaje się z nowym sąsiadem z Wielkiej Brytanii - Sherlockiem Holmesem. Łączą siły, by rozwiązać tajemnicę dziwnego zniknięcia i klątwy rzuconej na ich miasto przez wiedźmę. Tworząc zespół dziecięcych detektywów, muszą współpracować, aby uniknąć niebezpiecznych złodziei. Nagrodą jest szansa na odnalezienie skarbu skarb, który zostawiła czarownica.

Fabuła sugeruje, że produkcja będzie skierowana raczej do najmłodszych widzów. Nie zmienia to jednak faktu, że Netflix postanowił pójść za ciosem sukcesu filmu "Enola Holmes" i ponownie poszerzyć mit Sherlocka Holmesa. Na razie nie wiadomo, kiedy "Sherlock Junior" trafi na Netflix, ani kto wcieli się w głównych bohaterów filmu. 

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Kto był najlepszym Sherlockiem według czytelników Antyradio.pl? [WYNIKI SONDY]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.