"Star Wars IX" - potwierdzono powrót kolejnej postaci z oryginalnej trylogii

30.10.2019 14:44
Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi

W filmie "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" pojawi się kolejna klasyczna postać. Po latach na duży ekran powróci Wedge Antilles.

Trzeci epizod najnowszej trylogii "Gwiezdnych Wojen" będzie nie tylko podsumowaniem ostatnich dokonań filmowców z Lucasfilm, ale również zwieńczeniem całej kosmicznej historii rodu Skywalkerów. Z tego powodu w filmie pojawi się wiele nawiązań do oryginalnych filmów George'a Lucasa. Jakiś czas temu potwierdzono, że po wielu latach przerwy Billy Dee Williams ponownie wcieli się w Lando Calrissiana. Zwiastun sugeruje też, że powróci Imperator Palpatine. To jednak nie koniec.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - Wedge Antilles powróci

Jak zauważyli redaktorzy Comicngsoon.net, na okładce powieści Rebeki Roanhorse "Resistance Reborn" , która jest prequelem nadchodzącego filmu, pojawia się dawno niewidziana legenda rebeliantów. Na obrazku znajduje się Denis Lawson, który w oryginalnej trylogii wcielał się Wedge'a Antillesa - utalentowanego pilota, który wygrał nie jedną bitwę z Imperium. Na stronie oficjalnej Star Wars zamieszono fragment książki, w której zdradzono, że Antilles uczył latać Poe Damerona.

Przeczytaj także

Pilot X-Winga przez wiele lat jest jedną z ulubionych postaci trzecioplanowych wśród fanów "Gwiezdnych Wojen". Plotki o jego powrocie pojawiły się na długo, zanim potwierdzono, że Lawson, ponownie wcieli się w ikonicznego bohatera. Chociaż przy okazji premiery "Przebudzenia Mocy" twierdził, że nie wystąpi w żadnej nadchodzącej części kosmicznej sagi, niedługo ponownie zobaczymy go na dużym ekranie. Co ciekawe aktor jest wujkiem Ewana McGregora, który wcielał się w młodego Obi-Wana Kenobiego.

Star Wars 9
Przeczytaj także

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" ponownie został J.J. Abrams. W pozostałych rolach wystąpili Daisy RidleyAdam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd, Keri Russell, Matt Smith, Anthony Daniels, Mark Hamill, Billy Dee Williams, Naomi Ackie, Richard E. Grant oraz pośmiertnie Carrie Fisher. Film trafi do kin 20 grudnia 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Dzień „Gwiezdnych wojen”: W jakiej kolejności oglądać filmy sagi?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.