Jak George Lucas chciał zakończyć wątek Luke’a Skywalkera w IX epizodzie „Star Wars”?

Natalia Hluzow
27.03.2018 17:44
Mark Hamill|undefined Fot. kadr z filmu "Ostatni Jedi"

Mark Hamill w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, jakie plany wobec jego postaci miał twórca „Gwiezdnych wojen”, kiedy lata temu planował jeszcze samodzielnie zrealizować 9. część sagi.

Dawno, dawno temu w naszej galaktyce, zanim powstał scenariusz „Powrotu Jedi”, George Lucas planował zrealizować trzy kolejne części „Star Wars”. I nie chodzi tutaj o prequele, które ostatecznie powstały w latach 1999-2005, lecz o epizody 7-9. Podobno istniały nawet kilkunastostronicowe szkice kolejnych części, w których Lucas chciał po swojemu zakończyć sagę Skywalkerów. W jaki sposób planował to zrobić? W jednym z ostatnich wywiadów wspomniał o tym Mark Hamill.

Jak George Lucas chciał zakończyć „Gwiezdne wojny”?

W rozmowie z IGN Mark Hamill zdradził, jaki los miał spotkać Luke’a Skywalkera według wizji samego Lucasa. Jak powiedział:

Dowiedziałem się, że George nie uśmiercił Luke’a aż do końca 9. epizodu, kiedy skończył już szkolić Leię. Co jest kolejnym wątkiem, który nigdy nie został wykorzystany [w nowej trylogii].

Wychodzi więc na to, że Lucas także zamierzał zakończyć sagę Skywalkerów uśmiercając Luke’a. Tyle, że nie w ósmej, a w 9. części „Star Wars”. Ponadto, w „Ostatnich Jedi” Leia również ujawniła w pewien (bardzo kontrowersyjny) sposób, że Moc jest w niej silna. Być może nie tak, jak planował to zrobić twórca serii i być może nie pojawił się też wątek szkolenia księżniczki, jednak pewne elementy zostały zachowane.

Poza tym, niezależnie od planów Lucasa, przejęcie praw do „Gwiezdnych wojen” przez Disneya zmieniło bieg historii z odległej galaktyki, z czego twórca musiał zdawać sobie sprawę, kiedy sprzedawał wytwórni swoje dzieło życia. W efekcie otrzymaliśmy na ekranie to, co postanowili zaserwować nam J.J. Abrams i Rian Johnson.

IX epizod w reżyserii Abramsa ma trafić na ekrany 20 grudnia 2019 roku. Wcześniej będziemy mieli okazję zobaczyć film o Hanie Solo, którego premiera została zapowiedziana na 25 maja 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.