Szalony rolnik zabija punkowców w zwiastunie horroru „Maniac Farmer”

Sergiusz Kurczuk
20.10.2017 12:06
Szalony rolnik zabija punkowców w zwiastunie horroru „Maniac Farmer” Fot. kadr z filmu

Końcówka jesieni zawsze obfituje w różnego rodzaju filmy grozy. Jednym z horrorowych plonów roku 2017 jest „Maniac Farmer”, opowiadający o żądnym krwi rolniku.

Jeśli w horrorze pojawią się punkowcy, to wiadomo, że prędzej czy później staną się ofiarą złej siły, która gra w filmie pierwsze skrzypce. Chyba najsłynniejszym przykładem jest „Powrót żywych trupów z 1985 roku, w którym występuje gang z kolorowymi irokezami i naćwiekowanymi skórami. To, że nastolatki to ulubiona grupa społeczna wybierana przez twórców slasherów, nie jest żadnym zaskoczeniem. W końcu komu będzie żal rozwrzeszczanych małolatów? Najwidoczniej fani punk rocka byli uznawani za zdegenerowaną wersję zwyczajnych nastolatków i dlatego często ginęli w wielu filmach lat 80. XX wieku. Reżyser Matthew Williams wpisuje się w tę tradycję w swoim najnowszych horrorze o uroczym tytule „Maniac Farmer”.

Williams nie tylko wyreżyserował film, ale napisał również scenariusz. Historia nie jest zbyt skomplikowana. Grupa jabol punków dowodzona przez rozbisurmanionego chłopaka o ksywce Blasphemous Rex postanawia zaszaleć za miastem. Napotykają się na otyłego farmera, którego nie biorą na poważnie. Wkrótce jednak noc występku i rozpusty przemienia się w morderczą walkę o życie z maniakalnym rolnikiem, który pragnie zemsty na członkach gangu. W sieci pojawił się oficjalny zwiastun tego niskobudżetowego dzieła.

W trailerze widzimy, że Williams składa hołd klasycznym slasherom sprzed prawie 4 dekad. Film „Maniac Farmer” nawiązuje klimatem do takich horrorów podszytych czarnym humorem jak „Madman” z 1982, czy „Slaughterhouse” z 1987 roku. W produkcji występują Tyler Caldwell, Jake Roark, Hannah Davis, Kyrk Davis, Jeremy Snead oraz Tyler Ward. Nie wiadomo kiedy i w jakiej formie będziemy mogli zobaczyć cały film. Co ciekawe, to drugi komediowy horror z subkulturą w roli głównej, który pojawił się w ostatnim czasie. W połowie października 2017 roku pisaliśmy o zwiastunie filmu „Snake Outta Compton”. Ciekawe, czy po udanych krwawych żniwach, szalony rolnik zrobi ze swoich ofiar kiełbasę?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.