Tak będzie wyglądać nowa wersja Chipa i Dale'a. Reboot kreskówki trafi na Disney+

13.06.2019 10:55
Chip i Dale|undefined Fot. materiały promocyjne

Klasyczna animacja Disneya o wesołych pręgowcach amerykańskich powróci w nowej odsłonie. Reboot serialu "Chip i Dale" trafi na platformę streamingową Disney+.

Na Disney+ zadebiutują nie tylko seriale Marvela i "Star Wars", ale pojawią się również nowe wersje słynnych animacji dla młodszych widzów. Jedną z nich będzie odświeżone wcielenie kreskówki "Chip i Dale". W sieci pojawiła się grafika przedstawiająca nowy wygląd tytułowych pręgowców amerykańskich.

"Chip i Dale" na Disney+

Antropomorficzne gryzonie zadebiutowały po raz pierwszy w 1943 roku jako postacie drugoplanowe w jednym z odcinków przygód psa Pluto.

Z czasem weszli na stałe do świata Walta Disneya, stając na drodze takich bohaterów jak Kaczor Donald czy Myszka Miki. Chip i Dale płatali głównym bohaterom figle i w końcu stali się tak popularni, że w 1989 roku doczekali się serialu "Brygada RR", którego byli głównymi bohaterami.

Nowy wygląd pręgowców może oczywiście nie spodobać się osobom, które kojarzą wygląd braci, który jest obecny od kilku dekad. Należy jednak pamiętać, że na samym początku Chip i Dale wyglądali zupełnie inaczej. Byli przedstawieni jako jednakowe gryzonie. Dopiero z czasem ich wizerunek wyewoluował. Chip nie wiele się zmienił, jeśli chodzi o wygląd, ale stał się postacią odważną i kierująca się logiką. Dale dostał duży czerwony nos i szparę między zębami oraz charakter sowizdrzała, który nie grzeszył inteligencją.

 

Jak podaje Deadline, za nową wersję "Chipa i Dale'a" odpowie studio Xilam Animation znane z seriali "Paprika" oraz "Pan Magoo". Powstająca produkcja ma się składać z 39 siedmiominutowych odcinków. Mimo uwspółcześnionego wyglądu pręgowców twórcy postanowili powrócić do korzeni bohaterów. Przygody Chipa i Dale'a będą opierać się na krótkich zabawnych historiach. W każdym z odcinków zobaczymy kolejną przygodę, w którą wplątali się protagoniści. Tym razem zwierzaki nie będą mówić, podobnie jak ich pierwowzory sprzed ponad 70 lat.

Przeczytaj także

Disney+ - kreskówki na platformie Disneya

"Chip i Dale" to nie jedyna produkcja animowana dla najmłodszych użytkowników powstającego serwisu. W Disney+ pojawią się między innymi kontynuacja filmu "Potwory i spółka" zatytułowana "Monsters at Work".

Monsters at Work Fot. foto: materiały promocyjne

Pojawi się też zupełnie nowa animacja pod tytułem "Bluey", opowiadająca o rodzinie uroczych psów.

Bluey Fot. foto: materiały promocyjne

Nowe animacje Disneya trafią na Disney+ już w roku 2020. Oficjalne daty premier nie są jeszcze znane podobnie jak data startu nowej platformy streamingowej.

Zobacz też: „Kacze opowieści” powracają. Jak zmienili się główni bohaterowie?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.