"Tenet" najnowszym filmem Christophera Nolana. Kiedy premiera i kto w nim zagra?

Karolina Woźniak
23.05.2019 13:23
Fot. : AFP/EAST NEWS

Christopher Nolan ujawnił tytuł swojego kolejnego filmu. "Tenet" to pierwszy film reżysera od czasu "Dunkierki". Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące nadchodzącego dzieła.

Najnowsze dzieło Nolana nosi tytuł "Tenet". Informacja ta obiegła świat 22 maja 2019 roku i natychmiast wzbudziła ogromne zainteresowanie: do tej pory wszystko dotyczące nowego filmu Nolana było owiane tajemnicą. Nie jest to zaskoczeniem, taki zabieg jest charakterystyczny dla reżysera, który informacji o swoich filmach strzeże jak oka w głowie. Teraz wytwórnia Warner Bros potwierdziła informację rozpoczęciu zdjęć do filmu. Co jeszcze ujawnili?

"Tenet" Christophera Nolana - obsada

Obsada filmu jest imponująca. Kogo zatem zobaczymy na wielkim ekranie? Johna Davida Washingtona, jako aktora prowadzącego, u którego boku wystąpi Aaron Taylor-Johnson, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Clémence Poésy i ulubieniec reżysera Michael Caine.

Przeczytaj także

Za zdjęcia odpowiedzialny będzie Hoyte van Hoytema i zdobywca Oscara za muzykę do filmu "Czarna Pantera" Ludwig Göransson. Tym razem Christopher Nolan nie będzie współpracować z Hansem Zimmerem.

"Tenet" Christophera Nolana - fabuła

Christopher Nolan postanowił zabrać się za kino szpiegowskie. Nie wiadomo jeszcze, o czym dokładnie będzie jego najnowszy film, ale pojawiają się głosy, że odniesie sukces na miarę "Jamesa Bonda". Wiadomo, że Nolan odwiedzi aż do siedmiu krajów w celu stworzenia najnowszej produkcji.

"Tenet" Christopher Nolan - premiera

"Tenet" Christophera Nolana zadebiutuje 17 lipca 2020 roku. Nie wiadomo jednak, czy data dotyczy całego świata czy tylko Stanów Zjednoczonych. Artykuł będziemy aktualizować na bieżąco.

Zobacz także: W jakiej kolejności oglądać nieoficjalną trylogię o Dunkierce?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.