"The Batman" - oto pierwsze recenzje filmu. Krytycy są zachwyceni Pattinsonem

01.03.2022 12:02
"The Batman" - oto pierwsze recenzje filmu. Krytycy są zachwyceni Pattinsonem Fot. SplashNews.com/East News

"The Batman" zadebiutuje w kinach już 4 marca 2022 roku, a w sieci pojawiły się pierwsze recenzje produkcji. Te są naprawdę pozytywne.

The Batman - oto pierwsze recenzje filmu

Stało się. Film Matta Reevesa w końcu został zaprezentowany recenzentom z całego świata i w sieci pojawiły się zwiastuny produkcji "The Batman". Te wieszczą nam jeden z najlepszych filmów komiksowych w historii i być może potencjalnie produkcję, która zrzuci z tronu "Mrocznego rycerza". 

Polecamy

1 marca 2022 roku wynik "The Batman" na Rotten Tomatoes wynosi 87% (na ponad 170 recenzji), co oznacza, że ma Certyfikat Świeżości. Dużo osób uważa, że Robert Pattinson jest najlepszym Batmanem w historii, całość jest znacznie mroczniejsza, niż poprzednie wersje bohatera, a niesamowitą robotę wykonuje nie tylko cała obsada, a także kinematografia i ścieżka dźwiękowa Michaela Giacchino.

Warto zaznaczyć, że dla wielu krytyków "The Batman" jest thrillerem psychologicznym o seryjnym mordercy i detektywach, którzy próbują go zatrzymać, aniżeli produkcją superbohaterską. Sceny akcji są bardzo brutalne i w miarę realistyczne, CGI mamy tutaj stosunkowo niedużo (w końcu budżet wynosił około 100 milionów dolarów), a twórcy raczej skupiają się na zarysowaniu psychologii bohaterów i budowaniu niepokojącego klimatu, niż bijatykom ze złoczyńcami.

Polecamy

Wszelkie zarzuty kierowane w stronę filmu w gruncie rzeczy... mówią o tym samym. Że Batman Pattinsona nie jest różnorodny, że sceny akcji są nudne, że ten przytłaczający klimat jest zbyt przytłaczający, a twórcy uważają, że stworzyli film sprytniejszy, niż jaki naprawdę jest. Tak jak jednak wspomnieliśmy, tych jest stosunkowo mało.

Film napisał i wyreżyserował Matt Reeves. W rolach głównych zobaczymy Roberta Pattinsona, Zoe Kravitz, Paula Dano, Andy'ego Serkisa, Colina Farrella i Jeffrey'a Wrighta. "The Batman" zadebiutuje w kinach już 4 marca 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.