Julianne Moore i Alicia Vikander jako Gloria Steinem. Szalony zwiastun filmu „The Glorias”

04.09.2020 10:59
Julianne Moore i Alicia Vikander jako Gloria Steinem. Szalony zwiastun filmu „The Glorias”   Fot. . Scott Applewhite/ASSOCIATED PRESS/East News

Gloria Steinem to jedna z ikon feminizmu. Amerykańska aktywistka społeczna, dziennikarka i założycielka magazynu kobiecego Ms., zasłynęła także z tego, że współpracowała z CIA. Nietuzinkowa osoba, godna filmowej biografii. Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun wybuchowego filmu, przybliżający jej sylwetkę.

Film „The Glorias” zadebiutował na tegorocznym festiwalu filmowym Sundance, gdzie zebrał dość przychylne opinie. Produkcja, bazująca na autobiograficznej powieści samej Steinem „My Life on the Road”, opowiada o burzliwym życiu aktywistki, która ciągle znajdowała się w trasie, jeżdżąc od wiecu do wiecu i zachęcając tłumy do walki o równe prawa kobiet.

Film Julie Taymour, najlepiej znanej jako reżyserka „Fridy”, czy musicalu „Across The Universe”,  opowiada w nielinearny sposób o burzliwym życiu Glorii Steinem, a w bohaterkę, w różnych okresach życia, wcielają się aż cztery aktorki. Jak podają autorzy portalu IndieWire, którzy mieli już sposobność obejrzeć produkcję, najwięcej czasu ekranowego dostają Julianne Moore i Alicia Vikander. 

Przeczytaj także

„The Glorias” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun filmu. Prezentuje się następująco:

„The Glorias” – obsada i ekipa

Za kamerą filmu stoi Julie Taymour, reżyserka filmowa najlepiej znana z „Fridy”, „Across The Universe”, „Tytusa Andronikusa”, czy reżyserii kilku broadwayowskich musicali. Scenariusz na podstawie autobiografii Steinem, napisała zaś debiutująca scenarzystka Sarah Ruhl.

Przeczytaj także

Na ekranie zobaczymy zaś plejadę gwiazd. W główną rolę, w różnych momentach życia wcialają się aż cztery aktorki: Julianne Moore, Alicia Vikander, Lulu Wilson oraz Ryan Kiera Armstrong. W filmie zobaczymy także: Better Middler, Janelle Monae, czy Timothy’ego Huttona.

„The Glorias” – kiedy premiera?

Film ma zadebiutować w Stanach Zjednoczonych na platformie streamingowej Amazon Prime Video już 30 września. Niestety ze względu na politykę geolokalizacyjną platformy, nie wiadomo czy film w tym terminie trafi też do polskich odbiorców.

Czytaj także: Niech żyje Keanu Reeves. Z okazji urodzin przygotowaliśmy zbiór ciekawostek o charakterystycznym aktorze.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.