"Thor: Love and Thunder" - czy powieść "Avengers: Infinity War" zdradza, jak Jane Foster zmieni się w boginię piorunów?

16.08.2019 11:12
Taika Waititi i Natalie Portman|undefined Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Do premiery filmu "Thor: Love and Thunder" zostało jeszcze dużo czasu. Fani próbują jednak dowiedzieć się, w jaki sposób Jane Foster zostanie boginią piorunów.

Podczas San Diego Comic Con 2019 ogłoszono całemu światu wielki powrót Natalie Portman do MCU. Aktorka nie tylko ponownie zagra Jane Foster w nadchodzącej czwartej części przygód Thora, ale wcieli się również w tytułową postać. Wygląda na to, że powieść uzupełniająca fabułę filmu "Avengers: Infinity War" sugeruje, w jaki sposób Ziemianka zyska asgardzkie moce. 

"Thor: Love and Thunder" - jak Jane Foster zostanie Thor?

Fani komiksów Marvela nie zdziwili się na wieść, że w filmie "Thor: Love and Thunder" miano Thora przejmie Foster. W komiksach podobna sytuacja miała miejsce kilka lat temu. Zresztą niedawno dawna ukochana Odinsona ponownie zyskała nadludzkie umiejętności. Miłośnicy produkcji Marvel Studios zastanawiają się jednak, jak do tego dojdzie, skoro Mjolnir - młot Thora, uległ destrukcji. 

Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie może kryć się w powieści "The Cosmic Quest Vol. 2: Aftermath" autorstwa Brandona T. Snidera. Jak donosi portal comicbookmovie, w książce pojawiły się pewne wskazówki, dotyczące metamorfozy Jane Foster. 

The Cosmic Quest Vol. 2: Aftermath Fot. foto: materiał promocyjny/Marvel

Historia zaprezentowana w "The Cosmic Quest Vol. 2: Aftermath" ukazuje losy pobocznych bohaterów serii filmów o Thorze. Chodzi o doktora Erika Selviga i Darcy, w których na dużym ekranie wcielili się Stellan Skarsgård i Kat Dennings. Protagoniści postanawiają wszcząć śledztwo w sprawie Pstryknięcia, które wymazało z istnienia połowę populacji wszechświata. 

Mowa oczywiście dramatycznej sytuacji, do której doszło pod koniec filmu "Avengers: Infinity War". Selvig i Darcy ponownie spotykają się z Jane, która jako utalentowana astrofizyczka jest w stanie pomóc im w rozwikłaniu zagadki. Okazuje się, że jej kontakt z Aetherem ukazany w filmie "Thor: The Dark World" spowodował, iż kobieta intuicyjnie wyczuwa naturę katastrofy. 

Foster doskonale wie, że za zniknięciem milionów ludzi, zwierząt i roślin na całym świecie stoją Kamienie Nieskończoności. Bohaterowie udają się więc do norweskiego miasta Tønsberg, które w "Avengers: Endgame" przeistoczyło się w Nowy Asgard. Jane wykorzystuje magiczną wodę, by dowiedzieć się więcej na temat Thanosa. Ten sam niezwykły płyn pojawił się w usuniętej scenie z "Avengers: Age of Ultron". To właśnie dzięki niemu Thor poznał prawdę o Kamieniach Nieskończoności. 

Wygląda więc na to, że kontakt z pozaziemskimi substancjami zmienił Jane nie do poznania. Zyskała Kosmiczną Świadomość, tak samo jak jej komiksowy odpowiednik. To może być kluczem do zyskania mocy bogini piorunów. Taikia Waititi, który został reżyserem scenarzystą filmu "Thor: Love and Thunder", prawdopodobnie rozwinie ten wątek. Nadal jednak nie wiadomo  czy nowa Thor odzyska Mjolnira, czy posłuży się inną bronią. 

Zobacz: "Thor: Love and Thunder" - czy Mjolnir powróci w kolejnej części serii? 

"Thor: Love and Thunder" - kiedy premiera?

Na nowe przygody asgardkich bohaterów będziemy musieli poczekać ponad dwa lata. W rolach głównych oprócz Portman zobaczymy również Chrisa Hemswortha i Tessę Thompson . W filmie wystąpi też Waititi, który znowu wcieli się w Korga. Tym razem Kronanin ma odgrywać większą rolę niż dotychczas. Film trafi do kin 5 listopada 2021 roku.

Zobacz też: Których złoczyńców możemy się spodziewać w 4. części "Thora"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.