Top 10: Najlepsze filmy dla dwojga. Jakie produkcje najlepiej obejrzeć w wieczór we dwoje?

Szukasz dobrego filmu na wspólny wieczór ze swoją "drugą połówką"? Te produkcje idealnie nadają się na uroczy seans we dwoje. Zwłaszcza, że po ich seansie aż ma się ogromną ochotę uścisnąć drugą osobę i podzielić się radością.
Zaplanowałaś/zaplanowałeś wieczór we dwoje z winem i dobrym filmem, ale nie wiesz jaką produkcję warto zobaczyć? Przychodzimy z pomocą, proponując 10 filmów, które sprawią, że uśmiech na pewno zagości na waszych ustach. Wybraliśmy 10 niezwykle urokliwych filmów dla dwojga.
TOP 10 – Najlepsze filmy dla dwojga
1. "La La Land" (2016), reż. Damien Chazelle
Zwycięzca sześciu Oscarów i siedmiu Złotych Globów to przepiękna opowieść o cenie spełnienia marzeń. Historia miłości aspirującej aktorki oraz muzyka jazzowego, osadzona we współczesnym Hollywood. Film przygląda się nie tylko rodzeniu się wzajemnej relacji dwójki bohaterów, ale przede wszystkich ich dążeniom do spełnienia swoich upragnionych celów w Mieście Aniołów. Film przyciąga wyrazistym stylem, świetną ścieżką dźwiękową oraz wyśmienitym aktorstwem i namacalną chemią dwójki głównych aktorów – Emmy Stone i Ryana Goslinga.
2. "Kocha, lubi, szanuje" (2011), reż. Glenn Ficarra, John Requa
Drugi film z udziałem Ryana Goslinga i Emmy Stone to wspaniała komedia, opowiadająca o mężczyźnie w średnim wieku (Steve Carrell), który musi poradzić sobie ze zdradą żony. Traf chce, że na swojej drodze spotyka faceta, który postanawia mu pomóc na nowo zawładnąć swoim życiem i ponownie odnaleźć radość dnia codziennego.
Film jest zaskakującą komedią, w ciekawy sposób ogrywającą różne stadia związków międzyludzkich i przyglądającą się perypetiom kilkorga bohaterów, których losy są jednak dość mocno ze sobą powiązane. Wspaniała rozrywka, która zapewniła Ryanowi Goslingowi nominację do Złotego Globu, a filmowi nominację do Złotego Popcornu MTV za Najlepszy Filmowy Pocałunek.
3. "Sztuki wyzwolone" (2012), reż. Josh Radnor
Urokliwe feel-good movie, opowiadające o trzydziestokiluletnim męźczyźnie, który większość swojego czasu spędza z nosem w książkach. Gdy podczas wyprawy na uniwersytet poznaje rezolutną Zibby, czuje jakby otworzył oczy na nowo. Nagle otaczająca go rzeczywistość zaczyna nabierać barw, które dostrzegał wcześniej jedynie na kartach powieści. Co wyniknie z relacji z młodszą kobietą?
Film przyciąga ciekawym klimatem oraz urokliwą chemią między dwójką bohaterów. Świetna Elisabeth Olsen i znany z "Jak poznałem waszą matkę" Josh Radnor. Warto zwrócić uwagę, że jest to także drugi film w jego reżyserii.
4. "Ludzie jak my" (2012), reż. Alex Kurtzman
Dwudziestokilkuletni Sam mieszka z narzeczoną i prowadzi dość zwyczajne życie. Gdy z dnia na dzień dowiaduje się o śmierci ojca, z którym od lat nie miał kontaktu, jego życie ulega przemianie. Podczas odczytania testamentu dowiaduje się bowiem, że mężczyzna wszystkie pieniądze przekazał Frankie – jego przyrodniej siostrze, o której nic nie wiedział. Sam postanawia poznać kobietę i nie tylko dowiedzieć się czegoś o niej, ale także o drugim życiu ojca. Niezwykle ciepła i ciekawa opowieść, która przyciąga przede wszystkim miłym usposobieniem i zrozumieniem głównych bohaterów.
5. "(500) Dni Miłości" (2009), reż. Marc Webb
Film, który w piękny sposób pokazuje różne stadia rozwoju zauroczenia i miłości. Produkcja przygląda się relacji Toma i Summer, oczami introwertycznego chłopaka. Film urzeka przede wszystkim swoją ciekawą formą, w której raz po raz przeskakujemy między kolejnymi dniami związku pary, patrząc w ten sposób na zmiany, jakie zaszły w bohaterach.
Wartymi wynotowania są w szczególności scena "Oczekiwania kontra rzeczywistość", która w prosty wizualnie sposób pokazuje jak czuje się chłopak, czy niezwykle urokliwą, pełną ciepłych emocji sekwencję na zakupach w IKEI. Film posiada też znakomitą ścieżkę dźwiękową, która w świetny sposób komplementuje akcji.
6. "Zacznijmy od nowa" (2013), reż. John Carney
"Możesz wiele powiedzieć o drugiej osobie, patrząc na to, jakiej muzyki słucha" – padnie w pewnym momencie filmu. "Zacznijmy od nowa" to urocza opowieść o producencie muzycznym i początkującej piosenkarce, która próbuje stawiać pierwsze kroki w biznesie. Gdy los spotka ich ze sobą, rozpocznie się nietypowa współpraca, która zmieni życie obojga. Produkcja przyciąga przede wszystkim ciekawie zarysowaną relację dwójki bohaterów oraz świetnie dobraną muzyką, która zdradza wiele ze stanów emocjonalnych bohaterów.
7. "Tamte dni, tamte noce" (2017), reż. Luca Guadagnino
Przepiękny film, opowiadający o odkrywaniu samego siebie, przebudzeniu seksualnym i utracie pierwszej miłości. Produkcja, która dzięki idealnie dobranej muzyce potrafi wywołać w widzu uczucie nostalgii za własną pierwszą miłością, przygląda się rodzącej się relacji między młodym Elio, a nieco starszym studentem, który przyjechał do jego rodzinnego domu na wakacyjny staż.
Produkcja urzeka pięknymi zdjęciami swojskiej, wakacyjnej Italii, wyśmienitą ścieżką dźwiękową, znakomitym aktorstwem oraz świetnie rozpisaną, pełną podskórnego napięcia relacją bohaterów. Nic dziwnego, że film nominowano do czterech Oscarów i trzech Złotych Globów. Zdecydowanie warty jest każdych nagród. (Ostatecznie uhonorowano go nagrodą za Najlepszy Scenariusz Adaptowany).
8. "Paterson"(2016), reż. Jim Jarmusch
Pochwała rytuałów dnia codziennego. Prosta, pełna drobnych gestów i pozytywnej energii opowieść o młodym mężczyźnie, kierowcy autobusu, który w chwilach wolnych tworzy poezję. Paterson mieszka ze swoją dziewczyną i psem w domu na przedmieściach. Codziennie wychodzi do pracy, a po niej udaje się na spacer z czworonogiem i do pobliskiego pubu.
Film Jarmuscha stanowi rodzaj filmowej medytacji, umożliwiając widzowi złapanie oddechu i pomoc w odnalezieniu radości z celebrowania powtarzalnych czynności dnia codziennego. Niezwykle urokliwy film, który lepiej oglądać niż o nim czytać. Na dodatek z wyśmienitym aktorstwem i jedną z najlepszych ról Adama Drivera.
9. "Pan Idealny" (2015), reż. Paco Cabezas
Zwariowana komedia omyłek, opowiadająca o płatnym zabójcy, który zakochuje się w zwyczajnej dziewczynie. Mężczyzna nie zdaje sobie sprawy, że darząc kobietę uczuciem, czyni z niej cel dla swoich wrogów. Ona natomiast w ogóle nie orientuje się, że on zawodowo morduje ludzi. Oboje czeka przezabawne zderzenie z rzeczywistością. Film urzeka przede wszystkim ciekawą, szaloną energią oraz znakomitym komediowym aktorstwem ze strony Sama Rockwella i Anny Kendrick.
10. "Dziewczyna warta grzechu" (2014), reż Peter Bognanovich
Najlepszy film Woody’ego Allena, które nie nakręcił Woody Allen. Przezabawna komedia omyłek, stworzona przez Petera Bogdanovicha, to opowieść o młodej dziewczynie, która marzy o zostaniu aktorką. Aby jakoś wiązać koniec z końcem zarabia na życie byciem ekskluzywną call-girl.
Kiedy jeden z jej klientów oferuje jej 30 tys. dolarów, by przestała w ten sposób zarabiać, jej życie wywróci się do góry nogami. Film w przezabawny sposób ukazuje wzajemne koneksje między grupą bohaterów i operuje wyśmienitymi tekstami. Niezwykle zabawna, niezobowiązująca komedia, ze świetnym aktorstwem i z wyśmienitą Imogen Poots, która czuje się na ekranie jak ryba w wodzie.
Czytaj także: Top 10: Najlepsze filmy dekady. Które zrobiły na nas największe wrażenie?
Oceń artykuł