Top 10 potencjalnych kandydatów do roli Dr Dooma w MCU

26.08.2019 17:49
Foto: foto: kadr z filmu Fot. kadr z filmu "Fantastyczna Czwórka"/ 20th Century Fox

Jeśli Doktor Doom pojawi się w MCU, kto powinien wcielić się w jego postać? Oto Top 10 najlepszych kandydatów.

Doktor Doom to jeden z najbardziej uwielbianych złoczyńców, jakich spotykamy na kartach komiksów Marvela. Nic zatem dziwnego, że fani Kinowego Uniwersum Marvela liczą, że bohater pojawi się w końcu w filmowych adaptacjach. Teraz, gdy w wyniku "wchłonięcia" Fox'a przez Disneya prawa wróciły do wytwórni, stało się to możliwe. Prezentujemy zatem 10 absolutnie najlepszych kandydatów do roli Dr Dooma w MCU.

Top 10 potencjalnych kandydatów do roli Dr. Dooma w MCU

10. Christoph Waltz

Choć jest prawdopodobnie ciut za stary, by grać nowego Dr Dooma, Christoph Waltz jest wręcz idealny do tej roli. Mało który aktor dysponuje takimi pokładami charyzmy i uroku, jak ten Australijczyk. Dr Doom jest przywódcą własnego kraju - Latverii. Walc z łatwością wcieliłby się w rolę bezwzględnego, acz opiekuńczego dyktatora kraju. Ma również doświadczenie w graniu złoli.

Foto: Asatur Yesayants/SPUTNIK Russia/East News Fot. Foto: Asatur Yesayants/SPUTNIK Russia/East News

9. Jon Hamm

Kolejny mistrz charyzmy. Jon Hamm skradł serca wielu kobiet za sprawą swojego występu w serialu "Mad Men". Rolą w "Baby Driver" udowodnił z kolei, że ma potencjał do grania czarnych charakterów. Zalicza się jednak w poczet aktorów, którzy uzyskują znacznie mniejszy rozgłos, niż na to zasługują. Rola superzłoczyńcy w Kinowym Uniwersum Marvela mogłaby zmienić ten stan rzeczy.

Foto: BRUCE BENNETT/Getty AFP/East News Fot. Foto: BRUCE BENNETT/Getty AFP/East News

8. Ben Mendelsohn

Mendelsohn również może wydawać się nieco za stary do roli Dooma. Na przestrzeni lat wcielił się jednak w wielu złoczyńców, z którymi widzowie sympatyzowali. I choć jest już związany z MCU za sprawą roli Talosa w "Kapitan Marvel" i "Spider-Man: Far From Home", jego twarz skrywają takie pokłady makijażu i charakteryzacji, że rozpoznanie go byłoby w zasadzie niemożliwe. 

Foto: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER Fot. Foto: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER
Przeczytaj także

7. Hugh Laurie

Choć Laurie znany jest głównie z komediowych występów, niejednokrotnie udowodnił, że potrafi wcielić się w niesympatycznych i despotycznych osobników. Dodajmy do tego niepodważalną charyzmę, a okazuje się, że Laurie jest wręcz stworzony do roli Dr Dooma.

Foto: Splash News/EAST NEWS Fot. Foto: Splash News/EAST NEWS

6. Dan Stevens

Dan Stevens znany jest zarówno fanom Marvela, jak i Disneya. Wystąpił on bowiem w "Legionie" oraz "Pięknej i Bestii", a w ostatnim czasie otrzymuje angaż za angażem. To jednak nie stanowiłoby trudności. Bowiem Dan, choćby pracował nad kilkoma projektami na raz, nigdy nie rozmienia się na drobne. Każda jego kreacja jest niepowtarzalna i wyrazista. Dlatego nie ma wątpliwości, że byłby świetnym Doktorem Doomem.

Foto: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER Fot. Foto: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

5. Oscar Isaac

Oscar Isaac to wszechstronny aktor, co udowodnił występami w filmach bardzo różnych gatunkowo. Od "Gwiezdnych wojen", przez "Ex Machinę", po dramat wojenny "Przyrzeczenie". I choć Apocalypse w jego wykonaniu pozostawia wiele do życzenia, przyznajmy szczerze - była to wina scenariusza, nie aktora. Zatem, jeśli Isaac otrzyma kolejną szansę, Victor Von Doom w jego wykonaniu może być majstersztykiem.

Foto: Nicky Nelson / WENN.com/agefotostock/East News Fot. Foto: Nicky Nelson / WENN.com/agefotostock/East News

Zobacz też: Który złoczyńca Marvela ma na koncie najwięcej zabójstw?

4. Michael Fassbender

Michael Fassbender ma już spore doświadczenie w graniu złoczyńców ze świata Marvela. Przez ostatnie lata zachwycał świat swoim występem w roli Magneto. Aktor doskonale potrafił uchwycić złożoność odgrywanej przez siebie postaci. Dlatego nie pozostawia wątpliwości, że z łatwością zrobiłby to kolejny raz. 

Foto: Matt Winkelmeyer/Getty AFP/East News Fot. Foto: Matt Winkelmeyer/Getty AFP/East News

3. Rami Malek

Rami Malek to ostatnimi czasy gorące nazwisko w Hollywood. Rola Freddiego Mercury'ego przyniosła mu nie tylko Oscara, ale również międzynarodową sławę. Nie byłoby zatem zaskoczeniem, gdyby aktor postanowił związać się z jedną z największych franczyz na świecie. A wrodzona charyzma, zdolności aktorskie oraz zaangażowanie z jakim podchodzi do odgrywanych przez siebie postaci mogłyby sprawić, że byłby najlepszym Dr Doomem, jakie moglibyśmy sobie wyobrazić.

Foto: Anthony Behar/Sipa USA/East News Fot. Foto: Anthony Behar/Sipa USA/East News

2. Cillian Murphy

Cillian Murphy również może się pochwalić występami, które pozwalają nam wierzyć, że byłby doskonałym wyborem do roli Victora Von Dooma. Tommy Shelby w "Peaky Blinders" to przystojny, ale i twardy bohater. Zaś występ w "Batman - Początek" to dowód, że Murphy potrafi był naprawdę przekonującym (i nieco przerażającym) czarnym charakterem.

Foto: AFP/EAST NEWS Fot. Foto: AFP/EAST NEWS

1. Nikolaj Coster-Waldau

Nikolaj Coster-Waldau już w "Grze o tron" dał popis aktorstwa najwyższej próby. Jako Jaime Lannister udowodnił, że jest niezwykle przekonujący zarówno w roli nikczemnego złoczyńcy, jak i wielbionego przez fanów, szlachetnego bohatera. Grając przy tym jedną postać! Dr Doom to równie skomplikowana persona. Chociaż jest bezwzględny, przestrzega on kodeksu honorowego, którego nie chce złamać. Jeśli ktoś potrafi doskonale oddać taką złożoność odgrywanej postaci, jest to właśnie Nikolaj Coster-Waldau. Nic zatem dziwnego, że to właśnie w nim większość fanów upatruje wymarzonego Victora Von Dooma. 

Foto: Vianney Le Caer/Invision/AP/East News Fot. Foto: Vianney Le Caer/Invision/AP/East News

Zobacz też: Jak wyglądałby Nikolaj Coster-Waldau jako Dr Doom? Fanart

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.