"Venom 2": Tom Holland wystąpi w nadchodzącym filmie Sony

30.12.2019 11:57
Spider-Man: Far From Home|undefined Fot. kadr z filmu Spider-Man: Far From Home

Według najnowszych informacji dotyczących "Venoma 2", w produkcji zobaczymy gościnny występ Toma Hollanda - obecnego odtwórcy Spider-Mana. 

Obecnie większość praw do postaci Marvel Comics należy do Marvel Studios. Spider-Man nadal jest jednak w rękach Sony Pictures i jego występy w MCU są zależne od umowy pomiędzy dwiema wytwórniami. Fani liczą, że w przyszłości wszystkie filmy z logo Domu Pomysłów będą rozgrywać się w jednym uniwersum. Wygląda na to, że "Venom 2" może być krokiem w tym kierunku. 

"Venom 2" - Tom Holland w obsadzie filmu?

O tym, czy obecny aktor wcielający się w Spider-Mana pojawi się u boku Eddiego Brocka, debatowano na długo przed premierą pierwszej części filmu o czarnym Symbiocie. W produkcji z 2018 roku nie było jednak nawet najmniejszej wzmianki na temat pajęczego herosa. Sytuacja może się zmienić wraz z premierą sequela. Jak podaje serwis Movieweb, dziennikarz Daniel Richtman zamieścił na swoim Patreonie ciekawą informację. Według niej, Tom Holland prowadzi rozmowy z twórcami "Venoma 2" na temat gościnnego występu w nadchodzącej produkcji Andy'ego Serkisa. 

Przeczytaj także

Produkcja filmu już wystartowała, więc wkrótce możemy spodziewać się weryfikacji słów Richtmana. Jeśli informacja okaże się prawdą, nie wykluczone, że Spider-Man będzie odgrywał ważną rolę w trzeciej części "Venoma", podobnie jak miało to miejsce z występem gościnnym Woody'ego Harrelsona w pierwszej odsłonie historii o kosmicznym pasożycie. W sequelu Harrelson wcieli się w głównego antagonistę - Cletusa Kasady'ego znanego lepiej jako Carnage. 

Przeczytaj także

Doniesienie jest na razie traktowane jako plotka. Jego ewentualne potwierdzenie byłby również ważne z innego punktu widzenia - przewagi Sony Pictures nad Marvel Sudios w kwestii niedawnego porozumienia obu firm. W sierpniu 2019 roku ogłoszono zerwanie umowy między Sony i Marvelem, co miało być końcem Spider-Mana w MCU, ale po kilku tygodniach sprawa wróciła do normy na nowych warunkach. Czy występ Pajęczaka w "Venomie 2" oznacza rychłe pożegnanie herosa z postaciami znanych z filmów o Avengers? A może zupełnie nowe połączenie z pozoru dwóch niepowiązanych ze sobą filmowych uniwersów? O tym przekonamy się za jakiś czas. 

Przeczytaj także

"Venom 2" - kiedy premiera?

Reżyserią drugiej części zajmie się Andy Serkis. W roli tytułowej powróci Tom Hardy. W obsadzie pojawią się również Michelle Williams, Stephen Graham, oraz Naomie Harris. Produkcja Sony Pictures zadebiutuje 2 października 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Zostań Venomem dzięki nietypowej akcji promującej film

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.