W "Kapitan Marvel" pojawiło się znaczące nawiązanie do filmu "Avengers". Czy zdołaliście je wyłapać?

Sergiusz Kurczuk
11.03.2019 13:58
Brie Larson (Kapitan Marvel)|undefined Fot. kadr z filmu Kapitan Marvel

Film "Kapitan Marvel" jest naszpikowany wieloma odniesieniami nie tylko do komiksów Marvela, ale również do innych filmów MCU. Jedno z nich dotyczy pierwszej części "Avengers".

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Produkcje spod szyldu Marvel Studios są w rzeczywistości jedną spójną całością, która powstaje od 10 lat. Najnowszy film - "Kapitan Marvel" dodatkowo spina wszystkie 21 tytułów do kupy, ponieważ jest w pewnym sensie prequelem świata znanego jako MCU. W pierwszej solowej historii superbohaterki Marvel Studios pojawiają się nie tylko ciekawe odniesienia do komiksów i popkultury lat 90., ale również innych filmów dziejących się w kinowym uniwersum. Fani "Avengers" dostrzegli interesujące nawiązanie do jednego dialogu z pierwszej części filmu.

"Kapitan Marvel" - odniesienie do 1. części "Avengers"

Najnowsza produkcja Marvel Studios wyjaśnia wiele zagadkowych kwestii związanych ze słynną drużyną superbohaterów. Dzięki temu produkcja idealnie wpasowuje się w świat, który powołano do życia dekadę temu.

Przeczytaj także

Pod koniec filmu dowiadujemy się, że rudy kot Goose w rzeczywistości jest Flerkenem - obcą formą życia, która kryje w swoim uroczym pyszczku tysiące potwornych macek, dzięki którym może pochłonąć dosłownie wszystko. Jak przekonali się widzowie "Kapitan Marvel", również Tesseract. Sześcian, w którym ukryty został Kamień Przestrzeni, znajdował się w ukrytym laboratorium Mar-Vell. Tuż przed potyczką z Yon-Roggiem i Starforce, Carol przekazała klejnot Nickowi Fury'emu. Agent S.H.I.E.L.D. postanowił ukryć Tesseract w najbezpieczniejszym miejscu w kosmosie - w międzywymiarowym żołądku Flerkena.

Kapitan Marvel Fot. foto: kadr z filmu Kapitan Marvel

Bystrooki widz o pseudonimie CobaltPanther dostrzegł w tym wątku odniesienie do jednej ze scen, pojawiających się w "Avengers" z 2012 roku. Chodzi o moment, w którym Black Widow stara się namówić Bruce'a Bannera do przyłączenia się do Avengers. Natasha pokazuje naukowcowi zdjęcie Tesseractu i informuje go, że artefakt ma moc zmiecenia z powierzchni Ziemi milionów ludzkich istnień, czego po latach dowiódł Thanos. Banner pyta ironicznie - "Czego oczekuje Fury? Że go połknę?".

W drugiej scenie po napisach widzimy, w jaki sposób Fury organizacja, do której należy, odzyskali Tesseract. Goose z typowym dla kotów zachowaniem wypluł pożarty wcześniej kamień prosto na biurko agenta.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Kapitan Marvel i Kamień Przestrzeni powrócą już za kilka tygodni w filmie "Avengers: Endgame". Jak sugeruje jedna ze scen po napisach, bohaterka dość szybko zasili szeregi Avengers i pomoże im w walce z Thanosem. Jak herosi odwrócą pstryknięcie Szalonego Tytana? Dowiemy się już 25 kwietnia 2019 roku, kiedy 4. część "Avengers" trafi do polskich kin.

>>Zobacz też: Co Kapitan Marvel robiła w ciągu ostatnich 20 lat?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.