"Wakanda forever" - gwiazdy oddają hołd Chadwickowi Bosemanowi

29.08.2020 10:19
"Wakanda forever" - gwiazdy oddają hołd Chadwickowi Bosemanowi Fot. ROBYN BECK/AFP/East News

28 sierpnia 2020 roku z powodu raka okrężnicy zmarł Chadwick Boseman. Aktor miał zaledwie 43 lata. Z tego powodu wiele gwiazd postanowiło oddać hołd Bosemanowi.

Śmierć Chadwicka Bosemana zaskoczyła wszystkich. Aktor od 2016 roku cierpiał na raka okrężnicy, którego skutecznie ukrywał przed mediami. Niestety, gwiazdor przegrał walkę z nowotworem 28 sierpnia 2020 roku w wieku 43 lat. W internecie lawinowo zaczęły się pojawiać słowa wsparcia dla jego rodziny, które przekazywali nie tylko fani, ale też przyjaciele i znajomi aktora z przemysłu rozrywkowego.

Gwiazdy oddają hołd Chadwickowi Bosemanowi

Bosemanowi hołd oddali członkowie rodziny Marvela - swoje oficjalne oświadczenia opublikowali szef Marvel Studios Kevin Feige, a także były prezes Disneya Bob Iger, którzy pokochali aktora za jego niezwykłą charyzmę, a także dobre serce. Swoimi wspomnieniami podzielili się również aktorzy z filmów MCU - Mark Ruffalo i Don Cheadle:

Wszystkie tragedie tego roku stały się jeszcze bardziej dotkliwe przez utratę Chadwicka Bosemana. Cóż za człowiek, cóż za niezwykły talent. Bracie, byłeś jednym z najlepszych wszech czasów, a twoja wielkość się dopiero zaczynała. Bóg cię kocha. Spoczywaj w sile, Królu.
Będzie mi Ciebie brakowało, urodzinowy bracie. Zawsze byłeś dla mnie światłem i miłością. Mój Boże...
Przeczytaj także

Wspomnienia posypały się z różnych stron - o aktorze napisała Oprah Winfrey, ale także reżyserka Ava Duvernay, syn Martina Luthera Kinga, czy klub piłkarski Arsenal. 

Życzę Ci pięknego powrotu, Królu. Będzie nam Ciebie brakować.
Chadwick Boseman powoływał do życia historię jako Jackie Robinson, James Brown i Thurgood Marshall. Jako Black Panther był superbohaterem dla wielu. I chociaż przez  4 lata walczył z rakiem, to wciąż brnął naprzód i inspirował. Będzie go nam brakowało.
Spoczywaj w pokoju, Chadwicku Bosemanie. Inspiracja, która wyszła daleko poza filmy. Twoja spuścizna będzie nadal żyła. Wakanda forever. 
Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.