Wampiry w nawiedzonym domu. Zwiastun filmu „The Amityville Harvest”

13.08.2020 15:50
Wampiry w nawiedzonym domu. Zwiastun filmu „The Amityville Harvest”   Fot. . Martin Fricker / Splash News/ East News (zdjęcie poglądowe)

W sieci zadebiutował zwiastun przedziwnego horroru „The Amityville Harvest”, opowiadającego o wampirach mieszkających w nawiedzonym domu.

Na wstępie warto wynotować, że „The Amityville Harvest” to produkcja, która nie ma nic wspólnego z oryginlanym horrorem „The Amityville Horror” z 1979 roku, ani jego remakiem z 2005, w którym występował Ryan Reynolds. Okazuje się, że nazwa domu Amityville znajduje się bowiem w tzw. domenie publicznej. 

Jak podaje amerykański portal Screen Rant ten stan rzeczy wynika z faktu, że wydarzenia, które zainspirowały twórców „The Amityville Horror” wydarzyły się naprawdę.

Przeczytaj także

Przedziwna historia z Amityville

Wedle doniesień prasowych rodzina Lutz miała rzeczywiście zamieszkać w domu pod adresem 112 Ocean Avenue w miasteczku Amityville, a następnie uciec stamtąd w popłochu, gdy okazało się, że to miejsce może być nawiedzone przed duchy i złe moce. Faktem jest też to, że dwa lata wcześniej niejaki Ronald DeFeo Jr. dokonał w domostwie brutalnego morderstwa, zabijając członków swojej rodziny.

W związku z tym, że te historie należą także do zbiorów prasowych i danych publicznych, autorzy scenariuszy filmów z serii „The Amityville Horror” nie mogli użyć nazwy „Amityville” jako nazwy własnej, związanej z konkretną franczyzą. Nota Bene – z właściwą franczyzą związane są trzy oryginalne części oraz remake. Pozostałych 20 filmów, które powstało, korzysta z klauzuli, że może bez problemu wykorzystać nazwę „Amityville”.

Przeczytaj także

Tak jest też w przypadku „The Amityville Harvest”, niskobudżetowego horroru, opowiadającego o wampirach, uwięzionych w nawiedzonym domu.

„The Amityville Harvest” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun tej produkcji. Prezentuje się następująco:

Przeczytaj także

„TheAmityvilleHarvest” – fabuła

Wraz ze zwiastunem, pojawił się także oficjalny opis fabuły. Mówi on o tym, że film opowiada o młodej kobiecie, która wraz z ekipą filmową udaje się do starej rezydencji, w celu przeprowadzenia badań na temat szmuglowania alkoholu na jej terenie w przeszłości. Ekipa odkrywa jednak na miejscu przerażającego Vincenta, mężczyznę, którego głos ani twarz nie rejestrują się na materiale wideo. W okolicy zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy, a kolejne osoby zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy sprawcą zamieszania jest blady Vincent?

„The AmityvilleHarvest” – obsada i ekipa

Za film odpowiada Thomas J. Churchill, twórca takich „perełek”, jak „Lazarus: Apocalypse”, „Check Point”, czy „The Emergin Past”. Na ekranie zobaczymy zaś następujący skład obsadowy: Sadie Katz, Paul Logan, Julie Anne Prescott, Eileen Dietz, Yan Birch i  Kyle Lowder.

Przeczytaj także

„The Amityville Harvest” – kiedy premiera?

Film ma trafić od razu na rynek VOD. W USA produkcja trafi więc na wybrane platformy płatnego VOD już 20 października. W tym momencie nie wiadomo jeszcze czy i kiedy film trafi do polskich odbiorców.

Czytaj także: Naśladowała Trumpa na TikToku. Teraz dostała własny program na Netfliksie.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.