Wielki sukces nowego filmu Netflixa. Henry Cavill i Millie Bobby Brown święcą triumfy!

09.11.2022 12:02
Wielki sukces nowego filmu Netflixa. Henry Cavill i Millie Bobby Brown święcą triumfy! Fot. materiały prasowe/Netflix

Takiego sukcesu nie spodziewał się sam Netflix. Druga część serii "Enola Holmes" ma rekordową oglądalność i już teraz jest jedną z najpopularniejszych produkcji w historii platformy.

Enola Holmes 2 jest ogromnym sukcesem dla Netflixa

Pierwsza część filmu odniosła ogromny sukces - według portal.film.wp.pl, w pierwszych 28 dniach była oglądana na platformie Netflix przez 190 milionów godzin. W tamtym czasie "Enola Holmes" znajdowała się wśród pięciu najpopularniejszych hitów Netflixa w historii platformy.

Polecamy

Wygląda na to, że kolejna część może pobić ten wynik - w weekend premiery "Enola Holmes 2" była najpopularniejszym tytułem na Netflixie w aż 88 krajach. Wcześniej podobny sukces osiągnęły tylko dwa filmy: "Czerwona nota" i "Projekt Adam". To sugeruje, że wyniki oglądalności mogą być niezwykle wysokie - mówimy tu o rekordach całej platformy. Na oficjalne zestawienia będziemy musieli jednak jeszcze poczekać, ale już teraz wspomniany rekord robi wrażenie. A o czym opowiada sam film?

Po rozwiązaniu pierwszej sprawy Enola Homes (Millie Bobby Brown) idzie w ślady swojego słynnego brata Sherlocka (Henry Cavill) i otwiera własną agencję... by szybko przekonać się, że życie kobiety detektywa to nie bułka z masłem. Akceptując surowe realia dorosłości, postanawia zamknąć swój biznes, gdy nagle zjawia się sprzedawczyni zapałek bez grosza przy duszy i daje jej pierwsze zlecenie z prawdziwego zdarzenia.

Polecamy

Pragnie znaleźć swoją siostrę, lecz sprawa okazuje się o wiele bardziej zagmatwana i rzuca Enolę w nieznane rejony - od niepokojących londyńskich fabryk przez kolorowe sale koncertowe po najwyższe kręgi społeczne, nie wspominając o słynnym domu pod Baker Street 221B. Wpadłszy w sidła złowrogiego spisku, Enola musi zwrócić się o pomoc do dawnych przyjaciół - w tym samego Sherlocka - by rozwikłać tajemnicę. Gra toczy się dalej!

Film "ENOLA HOLMES 2", w reżyserii Harry’ego Bradbeera, jest oparty na scenariuszu Jacka Thorne’a oraz fabule Harry’ego Bradbeera i Jacka Thorne’a. W jego obsadzie, obejmującej nowych przyjaciół i wrogów, pojawiają się: Millie Bobby Brown, Henry Cavill, David Thewlis, Louis Partridge, Susan Wokoma, Adeel Akhtar, Sharon Duncan-Brewster i Helena Bonham Carter.

Produkcja zadebiutowała na Netflixie 4 listopada 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.