Wycięta scena z "Jokera" odpowiedziała na nurtujące pytanie widzów

06.11.2019 11:40
Joker|undefined Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

Reżyser "Jokera" Todd Phillips udzielił niedawno ekskluzywnego wywiadu portalowi IndieWire, gdzie wypowiedział się na temat usuniętych scen ze swojej produkcji.

Jednym z wielu pytań, które pojawiły się po obejrzeniu "Jokera" było: czy Arthur zabił Sophie? Niedawno jasnej odpowiedzi udzielił operator Lawrence Sher. Według niego, nie mógł jej zabić, gdyż byłoby to "kompletnie niezasłużone". W końcu Fleck mordował tylko tych, którzy w pewien sposób na to zasłużyli. 

Joker - opis usuniętej sceny

IndieWire niedawno miało okazję przeprowadzić dłuższy wywiad z Toddem Phillipsem, czyi reżyserem i współautorem scenariusza do "Jokera". Dziennikarze zapytali go o los Sophie, więc ten potwierdził, że postać przeżyła:

Nie zabił jej. Definitywnie. Jako filmowiec i scenarzysta mówię wam, że jej nie zabił. Chcieliśmy, żeby jej los był testem dla widzów: "Jak bardzo jest szalony?". Większość osób, z którymi rozmawiałem twierdziło, że nie zabił jej, ponieważ ona nie zrobiła mu nic złego. Nie miała wpływu na jego życie. Rozumieli, że nawet jako złoczyńca, żył według pewnego kodu. Więc oczywiście, że nie zabił tej przemiłej sąsiadki z korytarza obok.
Przeczytaj także

Zdradził również, że planował dodać scenę, w której dosłownie otrzymalibyśmy potwierdzenie losu Sophie. Okazało się jednak, że nie pasowała do narracji budowanej przez cały film:

W scenariuszu była scena, która miała być w trakcie wywiadu Arthura z Murrayem Franklinem. Pokazywała, że Sophie ogląda program w telewizji. To ujęcie potwierdzało nam w 100 procentach, że Sophie nie została przez niego zamordowana. Wycięliśmy ją jednak, bo chciałem, żeby film był opowiedziany wyłącznie z perspektywy Arthura, a pokazanie jej miałoby negatywny wpływ na prowadzenie naszej narracji.

W produkcji reżyserowanej przez Todda Phillipsa w głównej roli wystąpił Joaquin Phoenix. W filmie wystąpili również Robert De Niro, Zazie Beetz, a także Frances Conroy, Brett Cullen, Douglas Hodge oraz Shea Whigham. Podczas pracy nad scenariuszem produkcji Phillipsowi pomagał Scott Silver. Premiera "Jokera" odbyła się 4 października 2019 roku.

Zobacz także: "Joker": Robert De Niro skomentował kontrowersje wokół filmu

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.