Z serialu „Doktor Who” do „Gwiezdnych Wojen”. Matt Smith wcieli się w kluczową postać w IX epizodzie

Sergiusz Kurczuk
29.08.2018 09:53
Z serialu „Doktor Who” do „Gwiezdnych Wojen”. Matt Smith wcieli się w kluczową postać w IX epizodzie Fot. David Fisher/REX/Shutterstock/EAST NEWS, materiały promocyjne

Do obsady IX epizodu „Gwiezdnych Wojen” dołączył Matt Smith. Aktor znany z seriali „Doktor Who” i The Crown”, ma się wcielić w kluczową dla sagi postać. Kogo zagra?

O IX epizodzie „Star Wars” wiemy nie wiele. Twórcy nie zdradzili jeszcze tytułu filmu ani zarysu fabularnego. Stopniowo pojawiają się jednak informacje dotyczące obsady. Latem 2018 roku potwierdzono, które postacie dobrze znane z oryginalnej trylogii powrócą w zwieńczeniu historii rodu Skywalkerów. Jednak nowa trylogia to również nowi bohaterowie. W „Gwiezdnych Wojnach IX” zobaczymy między innymi Matta Smitha, który ma się wcielić w postać kluczową dla całej opowieści. 

 „Gwiezdne Wojny” epizod IX - Matt Smith dołączył do obsady

Jak podaje serwis Variety, aktor znany z seriali „Doktor Who” i „The Crown” wystąpi w najnowszej produkcji J.J. Abramsa i zagra znaczącego bohatera. Nie wiadomo jednak, czy będzie to postać pozytywna, czy negatywna. Szczegóły angażu Smitha nie są znane. Portal potwierdza jedynie, że obecnie zdjęcia do filmu kręcone są w Wielkiej Brytanii. Czy Smith zagra bohatera, który wspomoże niedobitki Ruchu Oporu? A może będzie nowym sojusznikiem Kylo Rena i wspólnie zaplanują podbój galaktyki. Całkiem możliwe, że aktor może wcielić się również w bohatera, który zapoczątkuje nowy rozdział kosmicznej epopei. Twórcy zapowiedzieli, że po 9. części „Gwiezdnych Wojen” zobaczymy zupełnie nową trylogię, skupiającą się na losach innych postaci. 

Matt Smith - kim jest aktor?

Fani seriali na pewno kojarzą Smitha. Jedną z jego najsłynniejszych ról był udział w „Doktorze Who”. Aktor od stycznia 2010 do grudnia 2013 roku grał 11. wcielenie Doktora.

Ostatnio Smith wystąpił w produkcji serwisu Netflix zatytułowanego „The Crown”. Serial opowiada losy brytyjskiej rodziny królewskiej. W dwóch pierwszych sezonach aktor zagrał Filipa - męża królowej Elżbiety. W zbliżającym się trzecim sezonie w starszą wersję postaci wcieli się Tobias Menzies. Smith za rolę w „The Crown” dostał nominację do nagrody Emmy. 

Kogo aktor zagra w 9. części „Star Wars”? Przekonamy się pewnie za jakiś czas. Premiera nowego filmu w uniwersum „Gwiezdnych Wojen” została zaplanowana na grudzień 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.