Zoe Kravitz próbowała zdobyć rolę w "Mroczny rycerz powstaje". Powiedziano jej, że jest "zbyt miejska"

08.03.2022 15:30
Zoe Kravitz próbowała zdobyć rolę w "Mroczny rycerz powstaje". Powiedziano jej, że jest "zbyt miejska" Fot. Invision/Invision/East News

Innymi słowy, Zoe Kravitz nie dostała roli w "Mroczny rycerz powstaje" z powodu koloru jej skóry.

Zoe Kravitz nie dostała roli Catwoman ponieważ była "zbyt miejska"

Na wiele lat przed tym, nim Matt Reeves przejął stery nad światem filmowego Batmana, Zoe Kravitz chciała wystąpić w niewielkiej roli w filmie "Mroczny rycerz powstaje" Christophera Nolana z 2012 roku. Niestety aktorka nie miała możliwości nawet spróbować się w przesłuchaniu, ponieważ była "zbyt miejska". 

Polecamy

Jak opowiadała w 2015 roku w rozmowie z magazynem Nylon:

Powiedzieli mi, że nie mogę nawet pójść na przesłuchanie do małej roli w tym filmie, bo nie chcą "iść w miejski klimat". Ale co to w ogóle ma do rzeczy? Czy to oznacza, że będę przerabiała dialogi na slang? "Yo, co tam Batsy?".

Aktorka niedawno ponownie zabrała głos w tej sprawie, wspominając całą sytuację z nieco mniejszym zdenerwowaniem, a raczej rozczarowaniem - jak czytamy w rozmowie z The Guardian:

Nie mam pojęcia, czy to było polecenie Chrisa Nolana. Strzelam, że to raczej słowa reżysera castingów, czy jakiegoś asystenta... Bycie czarnoskórą kobietą i aktorką, a potem powiedzenie mi, że nie mogę nawet SPRÓBOWAĆ zdobyć roli z powodu koloru mojej skóry, to było bolesne. Korzystanie z tego słowa "miejskie", to mnie mocno dotknęło.
Polecamy

Aktorka kilka lat później otrzymała rolę w filmie o Batmanie, tylko zamiast "małego występu", gra jedną z najważniejszych postaci. Jej Catwoman jest bardzo doceniana przez fanów i krytyków, a wiele osób twierdzi, że jest nawet najlepszą częścią "The Batman".  

Kravitz, a także Roberta Pattinsona, Jeffreya Wrighta, Paula Dano, Johna Turturro i Colina Farrella możemy obejrzeć w filmie "The Batman", który trafił do kin 4 marca 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.