Alec Baldwin jednak bez kary więzienia? Nowe wieści w sprawie śmierci na planie "Rust"

21.02.2023 11:10
Alec Baldwin jednak bez kary więzienia? Nowe wieści w sprawie śmierci na planie "Rust" Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Niedawno ruszył proces sądowy przeciwko Alecowi Baldwinowi w sprawie śmierci operatorki Halyny Hutchins na planie filmu "Rust".

Alec Baldwin z jednym zarzutem mniej

Chociaż aktor nadal jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci, to Baldwin nie musi się już martwić o jeden z zarzutów, za który groziło mu pięć lat więzienia.

Jak podaje Deadline, prokuratorzy odrzucili zarzut o nieumyślne spowodowanie śmierci z użyciem broni palnej.

Polecamy

Jak w rozmowie z Deadline powiedziała rzecznik prasowa prokuratora okręgowego z Nowego Meksyku Heather Brewer:

Aby uniknąć kolejnych prób przedłużania procesu przez pana Baldwina i jego prawników, prokurator okręgowy usunął z oskarżenia zarzut o nieumyślne spowodowanie śmierci za pomocą broni palnej. Celem głównym tego dochodzenia jest wymierzenie sprawiedliwości, a nie przedłużanie sprawy i podwyższanie rachunku za korzystanie z usług wielkomiejskich prawników.

Prawnicy i rzecznicy prasowi Baldwina nie skomentowali tej decyzji prokuratury.

Przypominamy, że Alec Baldwin i zbrojmistrzyni Hannah Gutierrez-Reed nadal usłyszeli zarzut o nieumyślne spowodowanie śmierci operatorki Halyny Hutchins, do którego doszło na planie filmu "Rust" w październiku 2021 roku - taką decyzję podjął prokurator generalny w Santa Fe.

Według prawa w Nowym Meksyku, jest to przestępstwo czwartego stopnia, za co grozi 18 miesięcy w więzieniu i 5 tysięcy dolarów grzywny. 

Pierwsze przesłuchanie w sądzie (które odbędzie się wirtualnie) odbędzie się już 24 lutego 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.