Alec Baldwin usłyszy zarzut o nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi mu nawet kilka lat więzienia

20.01.2023 12:24
Alec Baldwin usłyszy zarzut o nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi mu nawet kilka lat więzienia Fot. Rex Features/East News

Stało się. Po ponad 16 miesiącach od feralnego postrzału Halyny Hutchins, Alec Baldwin i Hannah Gutierrez-Reed usłyszą zarzuty o nieumyślne spowodowanie śmierci operatorki.

Alec Baldwin usłyszał zarzut o niemyślne spowodowanie śmierci

Alec Baldwin i zbrojmistrzyni Hannah Gutierrez-Reed usłyszą zarzut o nieumyślne spowodowanie śmierci operatorki Halyny Hutchins, do którego doszło na planie filmu "Rust" w październiku 2021 roku - taką decyzję podjął prokurator generalny w Santa Fe.

Polecamy

Po 16 miesiącach od sytuacji, podczas której Baldwin postrzelił Hutchins i zranił reżysera Joela Souze na planie niezależnego westernu w Nowym Meksyku, sędzia Mary Carmack-Altwies wyjaśniła swoją decyzję:

Po długim i poważnym zapoznaniu się z dowodami i prawem stanu Nowy Meksyk, podjęłam decyzję, że mamy wystarczająco dużo materiałów, by postawić zarzuty przeciwko Alecowi Baldwinowi i innym członkom załogi filmowej pracującej nad "Rust". Na moim posterunku nikt nie jest ponad prawem i wszyscy zasługują na sprawiedliwość.

Zarzuty oficjalnie zostaną postawione pod koniec stycznia 2023 roku i według informacji Deadline, Baldwin i Reed otrzymają zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci.

Polecamy

Według prawa w Nowym Meksyku, oboje zostaną oskarżeni nieumyślne spowodowanie śmierci, co jest przestępstwem czwartego stopnia, za co grozi 18 miesięcy w więzieniu i 5 tysięcy dolarów grzywny.

Drugi zarzut, który również jest nieumyślnym spowodowaniem śmierci, może zostać rozszerzony o przestępstwo z użyciem broni palnej - za to grozi już 5 lat więzienia. 

Sprawę podsumowała prokuratorka Andrea Reeb:

Jeśli jedna z trzech trzech osób - Alec Baldwin, Hannah Gutierrez-Reed lub David Halls - wykonała swoją robotę, to Halyna Hutchins byłaby dzisiaj cała i zdrowa. To tak proste.
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.