Ashton Kutcher ma rzadką chorobę. Kilka lat temu stracił wzrok i słuch, teraz cieszy się, że żyje

23.02.2023 10:21
Ashton Kutcher ma rzadką chorobę. Kilka lat temu stracił wzrok i słuch, teraz cieszy się, że żyje Fot. PATRICK T. FALLON/AFP/East News

Ashton Kutcher ponad trzy lata temu stracił wzrok i słuch. Wówczas diagnoza lekarzy była bardzo poważna, a aktor do dzisiaj czuje pokłosie choroby.

Ashton Kutcher cierpi z powodu rzadkiej choroby autoimmunologicznej

W jednym z niedawnych odcinków "W dziczy z Bearem Gryllsem" gościem był Ashton Kutcher. W trakcie rozmowy z prowadzącym, aktor opowiedział o trudnych przeżyciach sprzed kilku lat - Kutcher wyjaśnił, że miał poważne problemy zdrowotne, które kompletnie wywróciły jego świat do góry nogami.

Polecamy

Hollywoodzki aktor opowiedział o druzgocącej diagnozie, którą usłyszał od lekarzy, kiedy niespodziewanie zaczął tracić wzrok i słuch. Kutcher dowiedział się od nich, że cierpi na rzadką chorobę autoimmunologiczną, powszechnie znaną jako układowe zapalenie naczyń.

W wyniku nietypowego schorzenia dochodzi do niedokrwienia naczyń oraz tkanek, co może objawiać się nawet martwicą.

Straciłem wzrok oraz słuch, zacząłem mieć problemy z równowagą i stabilizacją. Powrót do formy zajął mi rok.

Dodał też, że jego przypadek był bardzo trudny. Wszystko dlatego, że trafił pod opiekę lekarzy, kiedy choroba była już w zaawansowanym stadium. Miał szczęście, że trafił na prawdziwych profesjonalistów, którzy pomogli mu wrócić do zdrowia.

Kutcher wyznał, że mimo leczenia, prognozy lekarzy nie były optymistyczne i istniało duże ryzyko, że aktor już nigdy nie odzyska ani wzroku, ani słuchu. A nawet jeśli, to raczej nie będą one na takim poziomie, jak przed chorobą.

Dziś jestem po prostu szczęśliwy, że żyję.
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.