"Diuna 2" doczekała się zjawiskowego zwiastuna. Film zapowiada się bardzo dobrze

04.05.2023 10:35
"Diuna 2" doczekała się zjawiskowego zwiastuna. Film zapowiada się bardzo dobrze Fot. Album Online/East News

Tego zresztą mogliśmy się spodziewać - pierwsza "Diuna" w reżyserii Denisa Villenueve została bardzo ciepło przyjęta przez widzów i krytyków, a druga część zapowiada się tak samo dobrze.

Diuna 2 - w sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu

Saga o Paulu Atrydzie i jego podboju galaktyki trwa dalej. Denis Villenueve i spółka przedstawili widzom zwiastun "Diuny: części drugiej" na podstawie legendarnej powieści Franka Herberta o tym samym tytule. Produkcja będzie oczywiście kontynuacją filmu z 2021 roku, który zdobył sześć Oscarów. 

Polecamy

W filmie pojawią się powracające i nowe twarze - w rolach głównych: Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Austin Butler, Florence Pugh, Dave Bautista, Christopher Walken, Léa Seydoux, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling oraz Javier Bardem.

Druga część będzie bardziej przepełniona akcją, a także pokaże nam nieco więcej informacji na temat znanego wszechświata - widzimy przebitki z planety Harkonnenów, a także stolicy imperium.

"Diuna: część druga" opowie nam zaś o mitycznej podróży Paula Atrydy, który łączy siły z Chani i Fremenami, wypowiadając wojnę tym, którzy skrzywdzili jego rodzinę oraz przez lata wyzyskiwali koczowniczą ludność Arrakis. Paul musi wybrać między miłością swojego życia a losem znanego wszechświata, wstrzymując przerażającą przyszłość, którą widzi tylko on.

Villeneuve nakręcił film na podstawie scenariusza, który napisał z Jonem Spaihtsem. Hans Zimmer powróci jako kompozytor muzyki. Produkcja ma zadebiutować już 3 listopada 2023 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.