Gwiazdor gier Star Wars Jedi pojawi się w filmach i serialach? Fani by się nie obrazili

13.12.2022 12:54
Gwiazdor gier Star Wars Jedi pojawi się w filmach i serialach? Fani by się nie obrazili Fot. materiały prasowe/Lucasfilm/EA

Gra Star Wars Jedi: Upadły zakon odniosła spory sukces komercyjny i artystyczny, więc fani zastanawiają się, czy przypadkiem Cal Kestis nie pojawi się niedługo również w filmach i serialach z odległej galaktyki.

Gwiazdor gier Star Wars Jedi pojawi się w filmach i serialach?

Cameron Monaghan, którego poznaliśmy jako Jokera w serialu "Gotham" oraz Cala Kestisa w grach Star Wars Jedi: Upadły zakon oraz Jedi: Ocalały, niedawno został zapytany o prospekt odgrywania rycerza Jedi w filmach i serialach.

Polecamy

Sukces komercyjny i artystyczny gier sprawił bowiem, że fani spekulowali nawet, iż Kestis pojawi się gościnnie już w serialu "Obi-Wan Kenobi" - i chociaż twórcy nie zdecydowali się na jego występ, to bardzo zainspirowali się jedną z misji z Upadłego zakonu w odcinku o podwodnej twierdzy Inkwizytorów, co tylko rozpaliło oczekiwania widzów.

Niedawno na temat potencjalnych występów w filmach i serialach aktorskich ze świata Star Wars zapytano samego zainteresowanego. Cameron Monaghan udzielił wywiadu Entertainment Weekly z okazji premiery nowego zwiastuna Jedi: Ocalały i podkreślił, że chociaż byłby otwarty na poszerzenie roli Kestisa w "głównym" uniwersum, to na razie skupia się jedynie na dokończeniu historii Cala w grach:

Uwielbiam tę postać. Zaczynają też eksplorować jego przygody w inny sposób - niedługo zadebiutuje pierwsza powieść o Calu. Ale ogromną radość sprawia mi zanurzenie się w tę postać w świecie gier wideo. Uważam, że gry są bowiem nadal niedocenianym medium i dopiero zaczynają być traktowane bardziej na poważnie - ludzie zauważają, że są niesamowite, poruszające i wywierają ogromny wpływ na odbiorcę.
Polecamy

Potem dodał:

Dlatego dla mnie priorytetem jest stworzenie satysfakcjonującej opowieści wewnątrz gier. Co się stanie dalej? Nie mam bladego pojęcia. Mogę tylko podkreślić, ze uwielbiam Cala, a odkrywanie go przez te ostatnie parę lat było dla mnie ogromną przyjemnością. Zobaczymy, co będzie dalej.

Więc chociaż na debiut Cala Kestisa w filmach i serialach z logo Star Wars jeszcze poczekamy (o ile w ogóle się go doczekamy), to przynajmniej niedługo poznamy kontynuację jego przygód w wersji gamingowej. Premiera Star Wars Jedi: Ocalały została bowiem zaplanowana na 17 marca 2023 roku. Produkcja będzie dostępna na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xboksy Series X/S.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.