TOP 10: Najlepsze filmy, w których zagrał Kevin Spacey

28.02.2019
Aktualizacja: 04.02.2020 09:53
Najlepsze filmy Kevina Spaceya|undefined Fot. : materiały prasowe

Kevin Spacey to bez wątpienia utalentowany aktor i nie raz udowodnił, że jest wszechstronny, a wcielanie się w najróżniejsze role jest dla niego wyzwaniem, któremu może sprostać. Przedstawiamy 10 najlepszych filmów z tym aktorem.

Kevin Spacey to aktor, którego bez wątpienia można uznać za jednego z lepszych. Dwukrotny laureat Oscara zadebiutował na wielkim ekranie w 1986 roku. Wcielił się w rolę drobnego złodziejaszka w komediodramacie Mike'a Nicholsa "Zgaga". Wystąpił u boku Jacka Nicholsona i Meryl Streep. Za rolę naocznego świata w kryminale "Podejrzani" Bryana Singera zdobył pierwszą nagrodę Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

TOP 10: Najlepsze filmy z Kevinem Spaveyem

Przeczytaj także

Drugiego Oscara zdobył za rolę w filmie "American Beauty". Spacey wcielił się w Lestera Burnhama, pracownika agencji reklamowej, który nagle rezygnuje z posady na rzecz pracy w fast foodzie. Jego żona jest obsesyjnie skoncentrowana na osiągnięciu sukcesu, a ich córka jest zakompleksiona i dziwna. Tej kreacji chyba nie zapomni żaden miłośnik kinematografii. Sam film zdobył 5 nagród Akademii w 2000 roku.

1. "Negocjator" reż. F. Gary Gray (1998)

W filmie Spacey wcielił się w rolę negocjatora, Chrisa Sabiana, który może pomóc udowodnić niewinność swojego kolegi po fachu, Danny'ego Romana. Mężczyzna został oskarżony o zabójstwo swojego kolegi. Za wszelką cenę chce uświadomić wszystkich, że został wrobiony i niesłusznie oskarżony. Świetny film, który trzyma w napięciu od początku do końca.

2. "Podaj dalej" reż. M. Leder (2000)

Eugene (w tej roli Kevin Spacey) jest zorganizowanym nauczycielem, który uczy w miejscowej szkole. Jego uczniem jest Trevor, syn Arlene. Pewnego dnia nauczyciel zadaje dzieciom zadanie, które polega na zastanowieniu się i próbie naprawienia tego, co im się nie podoba. Tylko Trevor poważnie podchodzi do wyznaczonego zadania.

3. "21" reż. R. Luketic (2008)

Film jest oparty na faktach i opowiada historię wybitnych uczniów z prestiżowej uczelni MIT, którzy podbijali kasyna Las Vegas i wygrywali miliony dolarów. Film, który jest warty uwagi. Black Jack okazał się fascynującą, ale także szalenie niebezpieczną grą.

4. "Czas zabijania" reż. J. Schumacher (1996)

Film jest adaptacją powieści Johna Grishama, która opowiada historię czarnoskórego mężczyzny, Carl'a Lee Hailey'a, który sam postanawia wymierzyć sprawiedliwość dwóm gwałcicielom swojej córki. Mężczyzna zostaje oskarżony o podwójne morderstwo. Jake Brigance jest młodym i ambitnym prawnikiem, który postanawia pomóc oskarżonemu. Kevin Spacey wcielił się w rolę prokuratora Rufusa Buckley'a.

5. "Człowiek, który gapił się na kozy" reż. G. Heslov (2009)

Dziennikarz wpada na trop nietypowego oddziału wojskowego. Postanawia napisać o nim artykuł. Wpada na członka eksperymentalnej jednostki, Lyna Cassady'ego, który opowiada mu całą historię. Jego zadaniem jest odnalezienie jednostki Billa Django.

6. "Siedem" reż. D. Fincher (1995)

Brad Pitt i Morgan Freeman wcielają się w rolę detektywów, którzy prowadzą śledztwo nad tajemniczymi i brutalnymi morderstwami. Morderca wybiera swoje ofiary według siedmiu grzechów głównych i wszystkie zbrodnie ma zaplanowane nawet w najdrobniejszych szczegółach.

7. "American Beauty" reż. S. Mender (1999)

Lester Burnham jest znudzonym mężczyzną, którego życie codzienne jest typową rutyną. Żona mężczyzny jest pracoholiczką, a ich córka niepewną siebie, zakompleksioną nastolatką. Pewnego razu główny bohater rzuca swoją posadę na rzecz pracy w fast foodzie, zakochuje się w koleżance swojej córki i zaczyna o siebie dbać.

8. "K-PAX" reż. I. Softley (2001)

Prot jest pacjentem szpitala psychiatrycznego, który twierdzi, że pochodzi z innej planety. Potrafi opisać nie tylko to, co dzieje się na tamtej planecie, ale także rozwiązuje skomplikowane zadania, nad którymi głowią się ziemscy astronomowie. Dr Mark Powell zajmuje się jego przypadkiem, który za wszelką cenę próbuje dojść do prawdy.

9. "Życie za życie" reż. A. Parker (2003)

Dr David Gale jest aktywnym działaczem, który walczy o zniesienie kary śmierci. Mężczyzna zostaje skazany za zabójstwo i zgwałcenie swojej wieloletniej przyjaciółki Constance Harraway. Niedługo przed wykonaniem wyroku, Gale'a odwiedza Bitsey Bloom, która chce przeprowadzić z nim ostatni wywiad. W końcu kobieta dowiaduje się całej prawdy o Gale'u i sprawie Harraway.

10. "House of Cards" reż. (2013-)

"House of Cards" nie jest filmem, ale jest za to świetnym serialem, który powinien obejrzeć każdy. Program Netflixa przedstawia dramat, który jest oparty na podstawie powieści Michaela Dobba i który nawiązuje do serialu z lat 90. pod tym samym tytułem.

Kevin Spacey oskarżony o molestowanie

Już 4 marca 2019 roku odbędzie się kolejna rozprawa sądowa. Spacey nie musi się na niej stawiać, ale musi być dostępny pod telefonem w razie jakichkolwiek pytań kierowanych w jego stronę. Jeśli jego wina zostanie udowodniona, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz także: >>Kevin Spacey oskarżony o molestowanie<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.