"Mała Syrenka" z nowym zwiastunem. Wygląda jak każda inna aktorska adaptacja bajek Disneya

13.03.2023 11:45
"Mała Syrenka" z nowym zwiastunem. Wygląda jak każda inna aktorska adaptacja bajek Disneya Fot. Album Online/East News

A co to znaczy, że "wygląda jak każda inna aktorska adaptacja Disneya"? Jest po prostu "not great, not terrible".

Mała Syrenka z kolejnym zwiastunem. Florek i Sebastian wyglądają jak prawdziwe zwierzęta

Jeśli oczekiwaliście, że Disney w końcu pójdzie po rozum do głowy i zrobi ze swoich "realistycznych" zwierząt coś przypominającego bardziej bajkowe urocze kreaturki, to jesteście w błędzie - w nowym zwiastunie "Małej Syrenki" widzimy bowiem, że krab Sebastian i rybka Florek wyglądają jak ordynarny krab i ordynarna rybka, przez co tracą mnóstwo swojego uroku z oryginału.

Polecamy

No ale nie samymi efektami specjalnymi człowiek żyje. Jak prezentuje się reszta filmu? Jest... znośnie - "Mała Syrenka" nie będzie raczej odbiegała jakością od innych aktorskich adaptacji Disneya, które wahały się od przeciętnych ("Aladyn") do słabych ("Mulan", "Pinokio", "Król Lew"). Halle Bailey prezentuje się dobrze w roli Arielki, ma też kawał głosu, co słyszymy w zwiastunie.

Najlepiej wypada chyba Mellisa McCarthy w roli Urszuli, która jest sympatyczno-diabolicznie upiorna i świetnie się śmieje. Widzimy też, że krytyka dotycząca "zbyt ciemnych" scen podwodnych chyba się opłaciła, bo w zapowiedzi "Małej Syrenki" widzimy dużo więcej bajkowych jasnych barw w scenach z królestwa Trytona. 

Warto jednak pamiętać, że to nadal jest tylko zwiastun, więc wiele scen może jeszcze ulec zmianie. Materiał zobaczycie natomiast poniżej:

Polecamy

W obsadzie obok Bailey pojawią się również: Javier Bardem (Król Tryton), Jacob Tremblay (Florek), Awkwafina (Blagier), Daveed Diggs (Sebastian) oraz wspomniana Melissa McCarthy (Urszula) i Jonah Hauer-King (książę Eryk, który nie ma żadnej sceny dialogowej w zwiastunie).

Reżyserem aktorskiej "Małej Syrenki" został Rob Marshall - filmowiec odpowiedzialny za film "Mary Poppins powraca". Scenariusz stworzył David Magee ("Życie Pi"). Za muzykę odpowiedzieli zaś Lin-Manuel Miranda (twórca "Hamiltona") i Alan Menken (kompozytor oryginału). 

Film "Mała Syrenka" zadebiutuje w kinach już 26 maja 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.