Nie żyje odtwórca legendarnego "Potwora z Czarnej Laguny". Znany aktor miał 93 lata

02.03.2023 10:12
Nie żyje odtwórca legendarnego "Potwora z Czarnej Laguny". Znany aktor miał 93 lata Fot. Everett Collection/East News

Nie żyje Ricou Browning - aktor, producent, scenarzysta i autor podwodnych zdjęć. Był najlepiej znany z roli Gill-mana w filmach z serii "Potwór z Czarnej Laguny".

Nie żyje Ricou Browning, który grał "Potwora z Czarnej Laguny"

Jak podaje Deadline, 27 lutego 2023 roku zmarł Ricou Browning. Mężczyzna był zawodowo reżyserem filmowym, aktorem, producentem, scenarzystą, autorem zdjęć podwodnych i kaskaderem. Odszedł w wieku 93 lat w swoim domu w Southwest Ranches na Florydzie. Nie podano przyczyny zgonu.

Polecamy

Śmierć filmowca potwierdził jego syn - Ricou Browning Jr. Ten poszedł w ślady ojca i zawodowo zajmuje się koordynacją spraw morskich w produkcjach filmowych i telewizyjnych, aktorem i kaskaderem.

Aktor w latach 50. całkiem przypadkiem zdobył rolę Gill-mana - tytułowego bohatera horroru "Potwór z Czarnej Laguny". Chociaż nie był tak popularny, jak Mumia, Frankenstein czy Niewidzialny Człowiek, Gill-man nadal stał się na tyle znany, że do dziś należy do ikon Universal Pictures. Plus Browning powrócił w roli dwukrotnie.

Polecamy

Browning potem zadebiutował jako scenarzysta i reżyser, powołując do życia serial o przyjaznym delfinie pod tytułem "Flipper". W międzyczasie działał również jako członek ekipy filmowej, zajmujący się podwodnymi zdjęciami do filmów "Island of the Lost" i "Sea Hunt".

Jako scenarzysta i reżyser odpowiadał za takie produkcje jak "Mój przyjaciel delfin", "Mój przyjaciel Ben", "Primus", "Salty", czy "Kleszcze". Brał również udział w reaktywacji przygód Flippera - przy filmie "Flipper" i serialu "Nowe przygody Flippera". Pracował też jako asystent reżysera przy filmach "Golfiarze", "Nigdy nie mów nigdy" i "Operacja Piorun".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.