Nie żyje polski głos Johnny'ego Bravo. Marcin Kudełka miał zaledwie 59 lat

25.11.2022 10:54
Nie żyje polski głos Johnny'ego Bravo. Marcin Kudełka miał zaledwie 59 lat Fot. materiały prasowe/Cartoon Network

Zmarł jeden z najbardziej utalentowanych polskich aktorów dubbingowych. Marcin Kudełka, głos m.in. Johnny'ego Bravo, miał zaledwie 59 lat.

Nie żyje Marcin Kudełka, polski głos Johnny'ego Bravo

Jak podaje serwis Plejada, Marcin Kudełka został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Sopocie. Przyczyny jego śmierci nie są na razie znane. Aktor miał zaledwie 59 lat.

Polecamy

Zawodowo Marcin Kudełka był aktorem - występował na deskach teatru, grał w filmach, a lwia część publiczności będzie go znała z jego pracy głosowej. Wcielał się m.in. w Johnny’ego Bravo z popularnej kreskówki Cartoon Network. Fani serialu niewątpliwie doskonale pamiętają klasyczne teksty blondyna: "Lubię placki", "Ooo mamo", "Hej maleńka", czy "Nie przemyślałem tego dobrze", które nie miałyby takiego wydźwięku, gdyby nie jego głos.

Kudełka wystąpił też w znanych filmach Disneya - możemy usłyszeć go w produkcjach takich jak "Książę Egiptu", "101 Dalmatyńczyków", czy "Król Lew II: Czas Simby". Jako aktor zagrał w takich popularnych filmach i serialach jak "Niania", "Sztos 2", czy "Święta wojna".

Polecamy

Był jednym z bohaterów kanału Widzę głosy, czyli popularnej serii wywiadów/profili popularnych polskich aktorów głosowych:

Przykrą wiadomość potwierdził przyjaciel artysty, Marek Bimer, który podzielił się poruszającym wpisem na swoim Facebooku:

Kudeł, Kudlarz. Przyjaciel. Tyle razem zrobiliśmy. Zrobił ze mną wszystko, co dla mnie wartościowe. Setki rzeczy. To on ostatecznie tworzył jakość. Potrafił wszystko. Wielki Mistrz. Uwielbialiśmy razem pracować. Spotykać się. Z jednej strony był najśmieszniejszym człowiekiem na świecie. Z drugiej niebywale wrażliwym, ciepłym facetem.
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.