Nie żyje aktor Jerzy Łapiński. Polski głos Korneliusza Knota odszedł dziś rano

14.05.2020 14:35
Nie żyje aktor Jerzy Łapiński. Polski głos Korneliusza Knota odszedł dziś rano Fot. . Bartosz KRUPA/East News

Jerzy Łapiński, aktor odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, który występował w licznych filmach i serialach, zmarł dziś rano, poinformowała jego córka.

Jerzy Łapiński, urodzony 2 listopada 1940 roku w Lublinie, to aktor teatralny i filmowy, nagrodzony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Mężczyzna zmarł dziś rano. Informacją podzieliła się córka mężczyzny, Agnieszka Gaździńska Łapińska za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Żegnaj, tato" – córka żegna się z ojcem aktorem

Na Facebooku zamieszczono jedynie czarno-białą fotografię mężczyzny, z dopisanymi dwoma słowami – "Żegnaj, tato".

Przeczytaj także

Jerzy Łapiński – uznany aktor

Jerzy Łapiński pochodził z rodziny aktorskiej. Jego dziadkiem był aktor Stanisław Łapiński, znany najlepiej z ról w filmach „Król Maciuś I” Wandy Jakubowskiej, „Panience z okienka” Marii Kaniewskiej, czy słynnych „Zakazanych piosenkach” Leonarda Buczkowskiego.

Jego matką była natomiast Krystyna Łapińska-Gaździńska, aktorka teatralna, współpracująca przede wszystkim z Teatrem Nowym oraz Teatrem im. Jaracza w Warszawie. Kobieta popełniła samobójstwo w 1967 roku.

Przeczytaj także

Jerzy Łapiński rozpoczął karierę aktorską już w 1960 roku, gdy jako dwudziestolatek statystował na planie filmu „Szatan z siódmej klasy” Marii Kaniewskiej.  W późniejszy latach pojawił się także na planach filmów „Znaki szczególne” Andrzeja Twerdochliba, czy „Zmowie” Janusza Petelskiego. 

Jerzy Łapiński – role telewizyjne oraz dubbingowe

W następnych latach występował gościnnie także w popularnych serialach telewizyjnych, jak „Złotopolscy”, „Rodzina zastępcza”, czy „Świat według kiepskich” i wielu, wielu innych. 

Przeczytaj także

Możemy pamiętać go także jako aktora dubbingującego Korneliusza Knota w filmach o słynnym czarodzieju „Harrym Potterze”, czy z roli w „Rybkach z ferajny”.

Obecnie nieznana jest przyczyna śmierci mężczyzny. Jerzy Łapiński miał 79 lat.

Czytaj także: „Hejter” na Netfliksie? Kiedy zobaczymy hit Jana Komasy na platformie? 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.