Oto pierwsze zdjęcie z "Jokera: Folie a Deux". Joaquin Phoenix wygląda niepokojąco

12.12.2022 11:08
Oto pierwsze zdjęcie z "Jokera: Folie a Deux". Joaquin Phoenix wygląda niepokojąco Fot. CAP/FB/Capital Pictures/East News

Arthur Fleck powraca - i tym razem znajdzie miłość. Reżyser Todd Phillips podzielił się właśnie pierwszym zdjęciem z planu "Jokera: Folie a Deux", czyli kontynuacji hitu z 2019 roku.

Joker: Folie a Deux - oto pierwsze zdjęcie z filmu

Oficjalnie ruszyły zdjęcia do filmu "Joker: Folie a Deux" z Joaquinem Phoenixem i Lady Gagą w rolach głównych. Faktem pochwalił się reżyser Todd Phillips, który na swoim Instagramie opublikował pierwszy oficjalny kadr z planu kontynuacji opowieści o Arthurze Flecku/Jokerze. 

Polecamy

Ten przedstawia nam postać Joaquina Phoenixa podczas wizyty u golibrody (albo wizyty golibrody u niego - w końcu spodziewamy się, że Fleck spędzi sporą część filmu w zakładzie psychiatrycznym, gdzie pozna doktor Harleen Quinzel). Phillips podpisał post:

Dzień 1. Nasz chłopaczyna. #joker

Sequel najlepiej zarabiającego filmu dla dorosłych w historii ponownie przedstawi nam opowieść o Arthurze Flecku/Jokerze, a za kamerą ponownie stanie Todd Phillips. Ten resztą przygotował też skrypt, w czym pomógł mu Scott Silver. 

Polecamy

Przypominamy też, że samo sformułowanie "Folie a deux" po polsku tłumaczy się jako schorzenie medyczne zwane obłędem udzielonym. Trzeba przyznać, że pasuje to genialnie do tematyki materiału źródłowego.

Obecnie plotkuje się również, że kontynuacja "Jokera" może być musicalem (albo przynajmniej mieć elementy musicalowe). Todd Phillips był producentem "Narodzin gwiazdy", czyli innej produkcji z tego gatunku z Gagą. Ten przedstawiał nam raczej dość smutną historię w przeciwieństwie do stereotypowych filmów tego typu, więc może i miałoby to sens. 

Na razie wiemy, że wstępnie film ma zadebiutować w kinach już 4 października 2024 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.